Як одягнути коня.

Коні - красиві і благородні тварини, кожна зі своїм характером. Але перш ніж осідлати її, одягніть на неї сідло і вуздечку. Зробити це нескладно (навіть новачки на другий день спілкування з твариною зазвичай справляються із завданням), але у процесу є свої тонкощі.
Вам знадобиться
  • кінь, вуздечка, вальтрап, пітник, сідло, нагрудник.
Інструкція
1
Перш за все, не бійтеся тварина - воно це відчуває. Підійдіть до коня впевнено і спокійно проробляйте всі маніпуляції.
2
Спершу одягніть вуздечку. При цьому щільно візьміть тварину за морду, вставте трензель (в рот тварини) і чіткими акуратними рухами одягніть вузду на вуха. Вуха у коней - місце дуже чутливе, а тому робіть це швидко, намагаючись не заподіяти тварині болю.
3
Тепер кладіть вальтрап. Це невеликий прямокутний шматок тканини, завдання якого - захистити спину тварини від дотику з пітник (виріб з повсті, вбирає піт коні і пом'якшувальні тиск від сідла).
4
Після вальтрапа кладіть пітник. Розташовуйте його так, щоб він виглядав з-під сідла приблизно на 3 сантиметри.
5
Далі кладіть саме сидіння. Ремінь передньої попруги повинен знаходитися на рівні талії коні. Усередині сидіння розташовуються подушки, що захищають хребет тварини від надмірного навантаження.
6
Застібайте ремені попруги. Це деталь, виготовлена з тасьми, призначення якої - закріпити сидіння таким чином, щоб воно не тинялося з боку в бік. Починати слід з передньої попруги. Застебніть її досить щільно, що не передавлівая при цьому шкіру тварини. Задня подпруга може бути більш вільною, але не занадто, тобто не бовтатися, інакше сідло може почати з'їжджати.
7
Задня і передня попруги з'єднані між собою ременем, який теж застебніть.
8
Тепер вже пристібайте нагрудник. Його функція також полягає у фіксуванні сідла.
9
Не забудьте відрегулювати довжину путлища (деталь стремена) таким чином, щоб воно відповідало довжині вашої гомілки.