Як лікувати кліща у папуги. Кліщ у папуг лікування.

Причиною виникнення захворювань у хвилястих папуг можуть стати кліщі виду Knemidokoptes. Крихітний кліщ звичайно селиться у верхніх шарах епідермісу шкіри папуги навколо очей, дзьоба, лап і клоаки птиці. Деякі кліщі здатні викликати у тварини сильний свербіж, а також губчасті розростання на мордочці і лапах папуги .
Інструкція
1
У зоомагазинах і спеціальних ветеринарних аптеках є великий вибір різноманітних засобів по боротьбі як з кліщем, так і з паразитами в цілому. Проте слід бути вкрай уважним при виборі препарату, оскільки багато кошти токсичні для птахів і можуть викликати алергічну реакцію або навіть отруєння.
2
Фахівці рекомендують придбати як лікувальний засіб проти кліща аверсектіновая мазь. До переваги даного препарату можна віднести низьку вартість, зручність використання, рідкісне кількість процедур, а також мінімальний ризик виникнення алергічної реакції у птиці при правильному застосуванні.
3
аверсектіновая мазь слід наносити на уражені кліщем місця за допомогою ватної палички дуже тонким шаром. Слід уникати попадання засобу в очі, ніздрі, дзьоб і на оперення п папуги . Процедуру повторюють раз на п'ять днів і, як правило, вистачає чотирьох процедур для повного одужання. Використовувати мазь краще в той час, коли птах менш активна або перебуває в сонному стані.
4
Якщо у вашому регіоні важко купити цю мазь, не варто засмучуватися. Гарною заміною послужить доступне вазелінове масло, яким слід обробляти уражені кліщем ділянки. Вазелінове масло здатне перекривати доступ кисню кліща, тим самим сприяючи його знищенню.
5
Однак масло не може надати впливу на яйця кліщів, тому цілком можливий рецидив хвороби. З тієї ж причини лікування вазеліновим маслом займає набагато більше часу. Масло зазвичай наносять два рази на день аж до повного одужання. Робиться це так само акуратно, як і з аверсектіновая маззю. На сильно запущених стадіях хвороби слід все ж використовувати аверсектіновая мазь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CQLY7kAGza4
Зверніть увагу
Перед початком курсу і після його завершення проводять ретельну дезінфекцію клітини. Після цього слід викинути всі дерев'яні аксесуари клітини, так як вони можуть містити яйця кліща та інших паразитів.
Корисна порада
Джерелом виникнення кліща може бути недоброякісна їжа, принесена з вулиці зелень або не пройшли належну обробку аксесуари клітини.
Якщо ви помітили, що ваш папуга погано їсть і малоактивний, а навколо його очей, дзьоба, восковіци, на лапках і клоака з'явилися грубі наростання - це означає, що він вражений коростяних кліщів. Відразу ж зверніться до ветеринара, тому що якщо ви не почнете лікувати птицю своєчасно, вона обов'язково загине. Про занедбаності хвороби ви можете судити по важкому диханню і сильною млявості папугу.
Вам знадобиться
  • -вазеліновое масло;
  • або
  • -аверсектіновая мазь;
  • -аерозоль «Арпаліт».
Інструкція
1
При виборі препарату для лікування будьте уважні, багато з них викликають алергію і навіть отруєння. При цьому захворюванні дуже добре підходить аверсектіновая мазь - вона нешкідлива і недорога. Наносите мазь кілька разів тонким шаром на уражені ділянки шкіри, уникайте попадання в очі, дзьоб і ніздрі. Для повного одужання буде потрібно провести 3-4 процедури з інтервалом у п'ять днів. Наносити мазь потрібно ввечері, в цей час папуги менш активні. Обробляйте також і пір'я папуги, для цієї процедури добре підійде препарат «Арпаліт», що випускається у вигляді аерозолю.
2
У відсутності мазі, використовуйте для лікування вазелінове масло. Воно не пропускає кисень і кліщ гине, проте його яйця можуть залишитися живими і в цьому випадку, можливий рецидив захворювання. Лікування вазеліновим маслом більш тривалий, але на відміну від рослинних масел воно не викликає алергії. Наносите вазелінове масло два рази на день до повного одужання птиці.
3
Чи не випускайте папугу з клітки, так як кліщ може поширитися по кімнатах. Якщо в одній клітці міститься одночасно кілька папуг, хворого відсадите в окрему клітку на карантин. За здоровими птахами постійно спостерігайте. Клітку обов'язково продезінфікуйте перед початком лікування і після одужання вихованця. Не забувайте про гойдалках, жердинках, дзеркалах, поїльником та інших предметах знаходяться в клітці, всі вони повинні піддатися ретельній обробці, наприклад їх можна ретельно промити і обдати окропом.
4
Під час лікування додайте до харчування папуги вітаміни, обов'язково дотримуйтесь режим харчування. У цей період воно має бути якомога більш різноманітним. Після лікування видаліть рогову кірку з уражених місць, всі використовувані для цієї процедури інструменти обов'язково обробіть спеціальним розчином або прокип'ятіть протягом 5-7 хвилин.
Корисна порада
Після покупки нової клітини і аксесуарів обов'язково обробляйте їх, щоб не допустити зараження вихованця. Купуйте тільки перевірені корму. При виборі папуги в зоомагазині уважно огляньте його - якщо птах занадто млява, постійно чухається, у неї відсутня частина оперення, а на лапках і дзьобі видно грубі жовтуваті нарости - вона хвора, також як і всі містяться з нею в одній клітці.