Як пити валеріану. валеріана Як пити.

Валеріана лікарська використовується для лікування різних захворювань з давніх часів. Про застосування її в якості заспокійливого засобу відомо з першого століття нашої ери. В основному використовують коріння і кореневища рослини. У них містяться ефірні масла, ізовалеріанової кислота, а також такі лікувальні кислоти, як оцтову, яблучну, мурашину і ряд інших цінних лікувальних речовин. Багате сировину і мікроелементами, необхідними для підтримання здоров'я і лікування різних захворювань. Валеріану застосовують у вигляді настоянок, настоїв, густого екстракту, який входить до складу різних фармацевтичних препаратів.
Вам знадобиться
  • -сухі сировину з коренів і кореневищ валеріани;
  • -їдальня, чайна або десертна ложка;
  • -Посуд для приготування;
  • -кіпяченая вода;
  • -Сіті або марля для віджиму сировини.
Інструкція
1
Валеріана має седативну, транквилизирующим дію, допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту, знижує тиск. Найбільш ефективний результат дає при систематичному прийомі, як і будь-який лікарський сировину.
2
Практикуючі лікарі призначають прийом екстракту, настойки або настою кореневищ і коренів валеріани в якості комплексного лікування безсоння, перевтоми і нервового напруження, при хронічних серцево-судинних захворюваннях. А також при недостатній функціональної діяльності шлунково-кишкового тракту, при нестабільному артеріальному тиску, при хронічних захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів, при важкому клімаксі, дизентерії, при ендокринних захворюваннях, для лікування шкірних захворювань і при багатьох інших розладах у роботі організму.
3
Щоб приготувати настій з лікарського сухої сировини, потрібно 2 столові ложки подрібнених коренів і кореневищ валеріани залити 200 мл окропу і приготувати на водяній бані протягом 20 хвилин. Приготований настій необхідно остудити при кімнатній температурі, процідити, віджати, додати кип'яченої води до об'єму 200 мл. Застосовувати по 3 столові ложки через 30-40 хвилин після прийому їжі. Дітям старше двох років - по одній десертній ложці, до 2 років, починаючи з народження - по 1 чайній ложці. Перед вживанням валеріани необхідно отримати консультацію та рекомендації фахівця, так як будь-яке рослинну сировину може викликати важку алергічну реакцію або індивідуальну непереносимість.
4
Настоянку валеріани слід розводити в 100 мл води і застосовувати по 30-40 крапель, 4 рази на день через 30-40 хвилин після їди. Дітям дають кількість крапель, відповідне їхньому віку, розрахованому в цілих роках. Наприклад, якщо дитині 4 роки, то дають 4 краплі на 100 мл води 4 рази на день після їди.
5
Екстракт валеріани випускається у вигляді різних фармацевтичних препаратів, представлених в різній формі і з різними дозами. Тому для прийому потрібно уважно ознайомитися з анотацією від виробника і пити засіб у точній відповідності з описом та рекомендаціями.