Як перевести векторне зображення в растрове. Як перевести растрове зображення у векторне без втрати якості.

Комп'ютерні зображення діляться на два принципово різних види - растрові і векторні. Кожен з них має свої особливості, переваги і недоліки. Векторний малюнок можна збільшувати без втрати якості до будь-якого необхідного розміру - це його головна перевага. Зате растрові зображення здатні передавати найтонші світлові і колірні переходи, обсяг, і все те, що відрізняє фото зображення від малюнка. Іноді потрібно перетворити векторне зображення в растровое.
Інструкція
1
Щоб перевести векторне зображення в растровое в програмі Adobe Illustrator, відкрийте вихідний файл. Задайте зображенню необхідний розмір, в якому ви будете його використовувати в подальшій роботі. Потім виберіть команду Файл> Експортувати. У діалоговому вікні виберіть місце розташування перетворюваного файлу і введіть його назву. Зі списку форматів в спадному меню «Зберегти в форматі» (Windows) або «Формат» (Mac OS) виберіть потрібний вам формат (JPEG, TIFF або інший) для збереження. Натисніть «Зберегти».
2
У вікні параметрів експорту виберіть колірну модель, ступінь якості, дозвіл та інші параметри перетворення зображення. Якщо зображення планується використовувати в Web, то зробіть його максимально легким. Використовуйте колірну модель RGB, дозвіл 72 dpi і метод «Базовий (стандартний)» - формат, розпізнаваний більшістю веб-браузерів.
3
З метою оптимізації зображення для Інтернету в програмі Adobe Illustrator передбачена спеціальна функція. Відкрийте файл з векторним малюнком і виберіть «Файл»> «Зберегти для Web і пристроїв». Виберіть потрібний формат для перетворення файлу і шляхом підбору налаштувань різних параметрів доможіться оптимального поєднання якості зображення і його розміру.
4
Існує також альтернативний метод растрирования зображення за допомогою програми CorelDraw. Відкрийте вихідний векторний файл, виберіть команду Файл> Експорт. У діалоговому вікні вкажіть місце розташування файлу і введіть його назву, виберіть потрібний вам формат. Натисніть кнопку «Експорт» і у вікні, параметрів задайте дозвіл, розмір (можна прямо тут збільшити зображення до потрібного розміру, зберігаючи при цьому пропорції) та інші параметри. На закінчення натисніть "ОК".
5
Ще одним зручним способом перекладу векторних зображень в растрові є використання безкоштовного on-line ресурсу Filespazz.com. C його допомогою можна конвертувати файли CorelDraw в формат EPS, різні графічні формати і в файли CorelDraw інших версій. Для цього на вказаному сайті необхідно заповнити форму - вказати шлях до вихідного файлу на вашому комп'ютері, формат, в який ви бажаєте перетворити цей файл і ваш e-mail. Готовий файл буде висланий вам протягом п'яти хвилин.
Зверніть увагу
Не забудьте, якщо це необхідно, збільшити векторне зображення до потрібного розміру перед тим, як його растеризувати. Збільшення растрового зображення приводить до великих втрат його якості.