Як відкрити прокат.

Класичною ідеєю невеликого бізнесу є відкриття пункту прокату . Адже деякими речами люди користуються всього кілька разів у житті - так навіщо ж їх купувати, якщо можна взяти напрокат? Наприклад, можна здавати в оренду спортивну екіпіровку або автомобілі для приїжджих. Розглянемо принцип організації пункту прокату будівельного інструменту.
Інструкція
1
Виберіть місце розташування пункту прокату . Приміщення не обов'язково орендувати в центрі міста. Площа близько 40 кв.м буде достатньою.
2
Придбайте необхідне обладнання та пристосування. В приміщенні повинен бути прилавок для обслуговування клієнтів і стелажі для складування інструменту. З меблів придбайте стіл і стілець для персоналу. Також придбайте комп'ютер, принтер і телефон.
3
Визначтеся з асортиментом пункту прокату . В пункті прокату у вас повинен бути асортимент товару з переліком близько 30 найменувань. Їх умовно можна розділити на групи: - ударно-обертальні інструменти (відбійний молоток, перфоратор, гайковерт, дриль і т.д.); - Зварювальні, компресорні і монтажні інструменти (газонокосарка, зварювальний апарат, фарборозпилювач і т.д.); - ріжучі та шліфувальні інструменти (пилки, ножівки, віброшліфувальна машина, углошлифовальная машина та ін.); - верстати і будівельні машини (бетономішалка, вібропіла, паркетно-шліфувальна машина, теплова гармата і т.д.) Заздалегідь вгадати, що буде користуватися попитом, неможливо, тому закупите хоча б по одному найменуванню кожного інструменту. Надалі ви зможете орієнтуватися на потреби клієнтів і підкуповувати ті інструменти, які користуються попитом. Ви можете придбати не тільки побутові інструменти, але і більш професійне обладнання. Хоч воно і коштує дорожче, але служить довше, і його можна буде здати в оренду будівельній бригаді.
4
Підберіть персонал пункту прокату , а саме: фахівця з прийому-видачі інструменту та майстра з ремонту інструменту. Майстер з ремонту зобов'язаний буде стежити за працездатністю інструменту, ремонтувати його. Візьміть на цю посаду майстра широкого профілю, людини, знайомого з багатьма інструментами. Спеціаліст з приймання-видачі інструменту повинен буде укладати з клієнтами договір прокату , приймати гроші. Цю роботу може також поєднувати майстер по ремонту. Деякі підприємці радять взяти бухгалтера і юриста - для вирішення спірних ситуацій з неповерненням інструменту. Однак ви можете вести ці функції самі або ж звертатися до цих фахівців разово, не оформлюючи в штат.
5
Рекламуйте нововідкритий пункт прокату інструменту. Для цього не потрібна масштабна рекламна компанія, достатньо оголошень в місцевих ЗМІ, інтернет-довідниках, розвішування оголошень в прохідних місцях.