Як знайти сили жити далі.

Небажання жити пов'язано з серйозними втратами в житті людини: роботи, будинки, родичів, друзів, коханих. Причиною депресії може бути розчарування в своїх здібностях, часті невдачі в справах, негативні висловлювання чи дії оточуючих людей. Спустошення і втрату інтересу до життя можна подолати самостійно. Однак більшого ефекту ви досягнете, якщо поруч виявиться доброзичливо налаштована людина, який надасть вам психологічну підтримку.
Інструкція
1
Відкрийте новий сенс життя. Поставте значиму мета і постарайтеся її домогтися. Згадайте захоплення дитинства. Ким Ви мріяли стати? Можливо, колись ви мріяли навчитися малювати чи танцювати. Запишіться на уроки живопису або почніть відвідувати студію танців. Займіться чимось відмінним від звичного способу життя. Наповніть день новими враженнями. Один із способів повернути смак до життя - зайнятися екстремальним видом спорту: гірськими лижами, дайвінгом, стрибками з парашутом і т.п. Почуття ризику, близької небезпеки дасть вам зрозуміти, що життя - найдорожче, що у вас є. Заняття спортом сприяють виробленню ендорфіну - гормону радості.
2
Знайдіть людини, що опинилася в біді, і постарайтеся йому допомогти. По-перше, ви усвідомлюєте, що ваша біда - не поодинокий випадок у світі. По-друге, допомагаючи іншій людині, ви відволічетеся від власних негативних переживань. По-третє, удвох легше знайти вихід і отримати сили жити далі. Намагайтеся не жаліти один одного, не потурати слабкостям і самобичеванию, а розглядати способи вирішення проблеми і робити будь-що для її вирішення.
3
Змініть навколишнє вас обстановку. Робота ввергає вас в депресію, викликає постійне почуття страху або неприйняття? Постарайтеся влаштуватися на таку роботу, яка буде приносити не тільки матеріальне, але й моральне задоволення. Стіни будинку нагадують про безповоротно пішов людини? Змініть місце проживання або поїдьте куди-небудь на час: на курорт, на туристичну екскурсію, в гості до далеких родичів. Відволіктися від негативних думок добре допомагає відпочинок на природі. Знайомі регулярно нагадують про якийсь неприємному випадку, тиснуть на вас або насміхаються? Змініть коло спілкування або навчитеся протистояти тиску. Займіться аутотренінгом або медитацією, щоб взяти під контроль негативні думки і емоції.
Зверніть увагу
Перед початком занять будь-яким видом спорту проконсультуйтеся з лікарем і пройдіть підготовку у професійного інструктора.
Корисна порада
При важкій депресії і схильності до суїциду запишіться на прийом до досвідченого психолога або лікаря-психіатра. Лікар допоможе виявити причини негативного стану психіки і складе ефективну програму лікування.