Як прив'язувати якір.

Якір служить для того, щоб утримати плаваючий об'єкт на одному місці. Він може бути литий, кований або ж це зварна конструкція. Залежно від виду конструкції розрізняються способи його кріплення. Так, якір прив'язують за скобу, петлю або роблять обвід, зачіпляючи не тільки за петлю кріплення, але і за стовбур.
Інструкція
1
Можна прив'язати якір, якщо у вас є спеціальний якірний канат. У такого каната на кінці наявні петлі, їх називають ще «рибацький огон», з їх допомогою на гвинтових карабінах канат кріпиться до якоря. Якщо на канаті немає таких петель, то якір можна прив'язати найпростішим, але надійним вузлом. Але якщо згодом якір у вас за що-небудь зачепиться, то підняти його буде дуже складно, доведеться пірнати.
2
Якщо немає спеціального каната, то прив'яжіть звичайний, використовуючи вузол «рибальський штик».
3
Є інші більш зручні варіанти кріплення якоря. Можна якір прив'язати нема за скобу, а за місце, де з'єднуються нижні кінці рогів і нижня частина веретена якоря. Якірний канат прив'язується волосінню, мотузкою, шнуром. Але їх вибирайте так, щоб вони мали розривну навантаження не більше 15-20 кг. Якщо раптом станеться сильне зачеплення, то це шнур можна розірвати і підняти якір за тренд.
4
Інший варіант - обводка.Через скобу пропустіть якірний канат і прив'яжіть його до тренда. Що залишився кінець від каната простягніть вздовж і зафіксуйте. Ця частина каната повинна бути більше глибини стоянки, тоді у вас буде додаткова страховка.
5
Іноді потрібно прив'язати відразу два якоря. Тоді до берега якірних розтяжок може бути одна або дві, все залежить від навколишнього оточення. Якщо потрібно зробити стоянку в акваторії, де буває велика хвиля, то судно потрібно орієнтувати до хвилі форштевнем. В іншому випадку орієнтація судна не настільки важлива, треба тільки врахувати зручність висадки або посадки пасажирів.
6
Якщо ви погано знаєте гідрологічні особливості місцевості, то добре мати доповнення до якоря у вигляді ланцюга з великих ланок, довжина такого ланцюга 70-100 см. Вона може послужити у вигляді додатково огрузки якоря, а якщо виникне необхідність, то її можна прикріпити на лапах якоря, а потім до тренду.
7
Якщо вас чекає плавання по водоймах, де зустрічаються затоплені дерева або корчі, то перш, ніж віддавати якір, прив'яжіть до тренду буйреп з буйком, довжина якого 10-15 метрів. Замість буйка можна взяти дерев'яну дошку, шматок пінопласту і ін. Якщо якір у вас застряг і за якірний канат підняти його складно, то потягніть за буйреп, і тоді якір звільниться.