Як скласти бізнес-план інтернет-магазину.

Якщо ви вирішили розпочати свій бізнес і відкрити власну справу, то спробуйте зробити ще один крок у вірному напрямку - нехай це буде інтернет-магазин . Ми живемо у вік цифрових технологій, коли кожен вид бізнесу потроху переміщується в мережу. Інтернет - це безмежне море потенційних клієнтів, можливість використовувати сучасні рекламні технології та багато іншого, що здатне підняти ваша справа на належну висоту. Починаємо, як водиться, з бізнес-плану.
Інструкція
1
Визначте сферу діяльності майбутнього інтернет-магазин а: який саме продукт (товари, послуги) ви будете продавати. Проектування електронного бізнесу має вестися з урахуванням специфіки товарів.
2
При підготовці бізнес-плану магазина майте на увазі, що ваш товар повинен бути стандартизованим. Це пояснюється форматом бізнесу, який не передбачає можливості побачити і помацати товар до моменту доставки його споживачеві. Навряд чи вам варто займатися продажем рідкісних і унікальних товарів.
3
Проведіть аналіз попиту і пропозиції на послуги інтернет-магазин а. Ця інформація в подальшому допоможе вам визначити товарну групу, передбачувану до реалізації в проектованому інтернет-магазин е. Для збору інформації використовуйте відкриті відомості, розміщені в пресі та на мережевих ресурсах; істотну допомогу вам нададуть пошукові системи інтернету.
4
Оцініть передбачувані доходи за проектом інтернет-магазин а. Для цього врахуйте передбачувані обсяги продажів по кожній категорії товарів. Прийнявши до уваги прийняту цінову політику магазина , розрахуйте майбутні доходи по проекту. Зробіть поправку на час і коригування цін залежно від співвідношення попиту і пропозиції.
5
Опишіть в плані стратегію маркетингу, спрямовану на залучення покупців. Найзначнішою статтею витрат повинні стати витрати на розміщення реклами в інтернеті, зокрема, банерної та контекстної реклами. Візьміть до уваги, чи буде проектований інтернет-магазин самостійної торговельної майданчиком або він лише доповнить реально існуючий бізнес.
6
Складіть розділ бізнес-плану, що стосується інвестиційних витрат. Для успішного здійснення проекту інтернет-магазин а необхідно грамотне просування сайту (від цього безпосередньо залежатиме відвідуваність магазина ), тому ключовими будуть витрати саме на створення, підтримку та розкрутку інтернет-ресурсу . Буде потрібно закупівля програмного забезпечення і комп'ютерів, спеціалізованого сервера. Врахуйте в витратах витрати на оренду приміщення, меблі і формування асортименту товарів. Втім, якщо ваш інтернет-магазин спеціалізуватиметься повністю на цифрових продуктах (наприклад, продаж електронних книг або програмного забезпечення), потреба в приміщенні може і не виникнути.
7
Пропишіть в бізнес-плані різні варіанти організації доставки товарів споживачам і побудова схеми роботи з постачальниками. Необхідно буде також детально розробити систему оплати замовлень, включаючи систему електронних платежів.
8
Заключний розділ бізнес-плану відведіть під фінансово-економічну оцінку проекту, де розрахуйте основні показники ефективності майбутнього інтернет-магазин а і можливі ризики.