Як намалювати циферблат.

У 4-5 років дитина починає вивчати цифри, а слідом за цим вчитися дізнаватися час по годинах. І хоча сьогодні в багатьох будинках стоять електронні годинники, які показують точний час цифрами, та ще й кажуть котра година, все ж дитина повинна вміти визначати час за звичайними годинах зі стрілками. Це розвиває пам'ять малюка, його спостережливість, логічне мислення. Для того, щоб дитині було цікаво дізнаватися час, можна зробити найпростіші картонні годинник. Для цього необхідно намалювати циферблат .
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, олівець, циркуль, лінійка, ластик
Інструкція
1
Визначте центр листа. Для цього зігніть аркуш навпіл, потім розгорніть і, повернувши іншою стороною, знову зігніть навпіл. Центр перетину осьових ліній (ліній згину) і буде центром листа. Візьміть циркуль, встановіть його вістря в знайдений центр і намалюйте рівну окружність. Через брак циркуля можна скористатися чашкою або блюдцем.
2
Відзначте лінії згину на колі рисками і розставте цифри. Зверху на лінії згину - цифра 12, внизу на лінії згину - цифра 6, праворуч на лінії сгіба- цифра 3, ліворуч на лінії згину - цифра 9. Дивіться на справжній годинник, щоб не помилитися з розташуванням цифр, від точності їх місця залежить точність визначення часу.
3
Тепер візьміть лінійку і тонкою лінією з'єднайте рисочки кола, відповідні цифрам 12 і 3. Розділіть цей відрізок на три частини, зробіть відмітини на отриманому відрізку не більше 1 см від краю заготовки.
4
Проведіть по лінійці прямі лінії, що проходять через центр циферблат а і відмітини на відрізку. Доведіть ці лінії до кола з обох сторін. Ви отримаєте місце розташування цифр 1 і 2 у верхньому правому куті, і цифри 7 і 8 нижньому лівому кутку.
5
Намалюйте цифри, зробіть рисками їх відмітини на циферблат е, зайві лінії зітріть гумкою. Аналогічно знайдіть місце розташування цифр 4 і 5, 10 і 11, малюючи лінії через центр і відрізок, що з'єднує цифри 9 і 12.
6
Ви отримали циферблат годин. Щоб відзначити хвилини на циферблат е, використовуйте той же метод або просто намалюйте між кожною парою цифр чотири рисочки на однаковому видаленні. Тепер, проробивши в центрі отвір і зміцнивши в ньому картонні стрілки, ви зможете навчити дитину дізнаватися час за власним циферблат у годинника.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y1lleL2Mq24
Зверніть увагу
Сьогодні дуже популярні циферблати годинника зі скошеними відмітками, а також циферблати незвичайної форми. Це дизайнерські знахідки, але спробуйте поекспериментувати і ви. Часом такі «витівки» стають справжньою дивиною інтер'єру.