Як скласти бізнес-план для салону краси.

Салон краси , по суті, слово не нове для жителів нашої країни. Всі пам'ятають радянські салони-перукарні, де можна було зробити стрижку, святкову укладку, скорегувати форму брів і оновити манікюр. Зараз, як і раніше, в салонах краси можна знайти і ті ж основні послуги, і майстри так само привітні і говіркі. Однак є і нововведення: сучасні салони пропонують своїм клієнтам послуги косметичного кабінету, солярій і навіть спа-послуги.
Інструкція
1
Насамперед, вирішіть для себе, салон якого типу плануєте відкрити: салон, що пропонує базові послуги, салон середнього класу (перукарські послуги, манікюрний і косметичний кабінет, солярій) і салон-студія (салон де люкс). Потім визначте набір послуг, які будуть пропонуватися у вашому салоні.
2
Салон базових послуг можна охарактеризувати фразою «дешево і сердито»: знаходиться поруч з додому, зручний графік роботи, демократичні цени.В салонах середнього класу зазвичай працює більш кваліфікований персонал, здатний запропонувати клієнтам індивідуальний і творчий подход.В студії краси можна отримати ексклюзивні авторські послуги та широкий спектр послуг з догляду за тілом та обличчям на основі професійної елітної косметики.
3
На відкриття салону базового типу знадобиться не менше одного мільйона рублів, включаючи витрати на ремонт, купівлю обладнання, витратних матеріалів та рекламу. Відповідно, салон класом вище обійдеться набагато дорожче, це варто враховувати при складанні бізнес-плану .
4
Визначившись з типом салону краси , почніть підбирати відповідне приміщення. Очевидно, що салон-студію краще відкривати ближче до центру міста, де прохідність буде вище.
5
Внесіть з бізнес-план витрати на ремонт або переобладнання приміщення майбутнього салону краси . Врахуйте, що обладнання салону регламентують санітарні норми і правила (БНіП). Мінімальний метраж приміщення - 14 кв.м на перше робоче місце і по 7 кв.м на кожне наступне.
6
Забезпечте приміщення системою вентиляцією, адже перукарські салони відносяться до умовно шкідливим виробництвам. З цих же причин в салоні повинен бути душ для персоналу.
7
Якщо салон краси буде розміщений в житловому будинку, отримаєте письмовий дозвіл всіх мешканців найближчих квартир.
8
Тепер займіться закупівлею обладнання для робочих місць та професійних перукарських витратних матеріалів. За нормами на кожного працюючого майстра має припадати не менше трьох змін робочого одягу та білизни (рушники, пеньюари і серветки). Бажано забезпечити весь персонал уніформою - це створить корпоративний стиль і налаштує майстрів на роботу.
9
У майстрів повинні бути всі необхідні для роботи інструменти: різні ножиці, набори гребінців, професійний фен, машинки для стрижки волосся, електрошіпци, дифузори, випрямлячі волосся і т.д.
10
Заздалегідь подбайте про надійні постачальників матеріалів та інструментів.
11
Тепер приступайте до пошуку співробітників салону краси . Не обійтися без адміністратора, бухгалтера, спеціаліста з манікюру, косметолога і перукарів-універсалів.
12
Отже, все готово до відкриття. Тепер час рекламувати новий салон краси . Використовуйте рекламу на друкованих носіях (листівки, оголошення), пропонуйте першим відвідувачам знижки та приємні бонуси. Найвдаліший приклад реклами - це «сарафанне радіо», за допомогою якого задоволені обслуговуванням клієнти рекомендують той чи інший салон краси знайомим і близьким.
Зверніть увагу
Заохочуйте попередній запис клієнтів, таким чином, всі гроші, отримані майстром за роботу, потраплять в касу, а не в кишеню майстра.
Корисна порада
Розумно закупити одноразова білизна і робочий одяг для майстрів. Вони упаковані в стерильну упаковку і не потребують прання.
Бізнес-план - це докладний опис господарської та адміністративної діяльності, що містить програми з постачання, виробництва і збуту продукції або послуг. У ньому також відображаються можливі витрати і доходи. При складанні бізнес-плану перукарні основна увага варто приділити витратам на оренду, закупівлю обладнання, рекламу та програмі просування пропонованих послуг.
Інструкція
1
Перш ніж складати бізнес-план перукарні, вирішите, на яку аудиторію вона буде розрахована. Для цього проаналізуйте, який вид сервісу найбільш затребуваний в районі, де передбачається відкрити салон. Можливо, там не вистачає бюджетних цірюлен або, навпаки, відсутні перукарні vip класу. Дізнатися, що саме потрібно кінцевим споживачам, провівши опитування в інтернеті на місцевому форумі. Так у вас є ймовірність відкрити відразу прибутковий бізнес.
2
Складіть бізнес-план. Основні його розділи це: - опис послуг, які надаватимуться в перукарні (тільки стрижка і фарбування або ж нарощування, ламінування, чи передбачений кабінет косметолога і масажиста і т.д.); - Реклама і просування - тут повинен бути представлений план рекламної кампанії з описом її інструментів (просто оголошення та листівки, реклама в районних ЗМІ, або навіть білборди); - кошторис витрат, куди входить все, починаючи від закупівлі засобів для миття підлоги до обладнання солярію; - приблизний дохід за певний проміжок часу - півроку або рік .
3
Після складання переліку послуг стане зрозуміло, якої аудиторії вони були б цікаві. Після цього готуйте план рекламної кампанії. Якщо перукарня надає VIP-сервіс, постарайтеся з'ясувати місця та установи, де бувають ті, кого здатні зацікавити ваші послуги. Це фітнес-центри, бутіки, платні стоянки і т.д. Для реклами бюджетного салону підійдуть рекламні щити біля мережевих продовольчих магазинів, шкіл, дитячих садів. Розпишіть всі можливі способи просування перукарні.
4
Складіть кошторис витрат. Постарайтеся включити в неї все, на що потрібні гроші - оренда приміщення, підбір персоналу, закупівля обладнання, господарські потреби (рушники, шампуні, фарба), реклама і т.д.
5
У розділі доходів вкажіть розцінки. Порахуйте, скільки має бути клієнтів і якого роду послуги їм повинні надаватися, щоб перукарня вийшла спочатку на самоокупність, а потім стала приносити прибуток. Звичайно, в процесі роботи цей розділ буде істотно коригуватися. І, вже виходячи з потреб аудиторії, виявляться найбільш популярні салонні процедури.