Як зшити відкрите плаття.

Ви завжди мріяли, щоб у вас було плаття схоже на плаття зірки на червоній доріжці. Але, можливо, таке придбання вам не по кишені. А чому б не зшити гарне відкрите плаття самій? Думаєте, що це занадто складно? Для шиття відкритого сукні не потрібно навіть будувати викрійку.
Вам знадобиться
  • тканину, ножиці, нитки, голка, швейна машинка
Інструкція
1
Зніміть чотири мірки за допомогою сантиметрової стрічки: довжина сукні (вимірюється від низу ліфа до бажаної довжини), обхват грудей, розмір під грудьми і довжина ліфа. Відкрите плаття можна зшити з будь легкої тканини. Наприклад, з шифону, легкого трикотажу, шовку. Розкрій для сукні можна зробити прямо на тканині.
2
На тканині викроїте прямокутник, ширина якого дорівнює обхвату грудей, а довжина, бажаної довжині ліфа, помноженої на два. Так як тканина легка, зробіть ліф подвійним. Другий прямокутник викроїте шириною? обхвату грудей плюс 15-20 см і довжиною рівною довжині плаття від ліфа. Таких прямокутників потрібно буде два для переду і спинки. Якщо ви захочете, щоб спідниця вашого плаття була двошаровою, то викроїте ще два таких прямокутника.
3
Для бретелі викроює прямокутник шириною приблизно 6 см, довжиною 70 см. У готовому вигляді бретель буде 3 см шириною. Залиште припуски на шви 1-1,5 см.
4
Спочатку зшийте деталі ліфа і спідниці, щоб потім можна було з ними працювати, як з одним полотном. Виверніть деталі і проутюжьте. Прокладіть рядок посередині спинки і переду ліфа і стягніть до бажаної довжини. На спідниці сукні підшийте низ і стачайте бокові шви. Потім верхню спідницю пристрочите до нижньої. По верхньому зрізу спідниці прокладете строчку і стягніть таким чином, щоб ширина спідниці дорівнювала ширині ліфа, і пристрочите спідницю до ліфа. Залиште невеликий відкритий ділянку спереду, в цей отвір потім вставите бретель.
5
Бретель прострочите, виверніть, проутюжьте і вставте її в незашітим ділянку. Потім перехрестите її і зшийте, попередньо відрегулювавши довжину. Шов бретелі буде розташовуватися на шиї ззаду. У пліч можна вшити блискавку, щоб плаття легко удягалося. Залишилося прикрасити обновку і надіти її!
6
У вас може вийти багато моделей одного плаття, варто лише тільки зшити його з різних тканин. За такою ж схемою можна зшити і різноманітні топи, потрібно лише тільки вкоротити довжину, і замість сукні вийде модний річний топ.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені у своєму вмінні, перш ніж сточувати деталі на машинці, змітайте їх вручну.