Як фотографувати місяць.

На знімках, які фотограф включає в своє портфоліо, крім фантазії і творчого підходу до справи обов'язково має бути презентовано його володіння «фотографічної практикою». Це вміння вибрати і правильно використовувати оптику, а також навик виставлення грамотних налаштувань експозиції, витримки та інших технічних параметрів. Зйомки в складних «світлових» умовах якраз підійдуть для такої презентації. В тому числі зйомки нічного неба і Місяця.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - довгофокусні об'єктиви;
  • - поїздка за місто.
Інструкція
1
Визначитися, яку фазу Місяця ви збираєтеся знімати. Відразу хочемо попередити, фотографувати повний місяць найпростіше, але тоді ймовірність того, що вам вдасться зафіксувати кратери, пагорби з тінями, що роблять об'ємним зображення, дуже мала. У повню Сонце дуже яскраво висвітлює Місяць , тому зображення може виглядати досить плоским. Почніть знімати різні фази Місяця, відзначайте взаємозв'язок положення Місяця і кількості деталей, які вам вдасться зняти. Досвідчені фотографи радять знімати Місяць , коли вона знаходиться високо в небі - в такому положенні атмосфера Землі не утруднює деталізацію. Теоретично це так, але практика показує, що можна підібрати ручні настройки камери, і зняти «низьку Місяць ». Так що сміливо експериментуйте.
2
Використовуйте тільки довгофокусну техніку, якщо збираєтеся знімати сам місячний рельєф. Це не стосується випадків, якщо ви збираєтеся знімати пейзаж, на якому Місяць буде тільки однією з численних деталей. Але якщо ваша мета - зняти саму фактуру місячної поверхні, використовуйте об'єктиви не менше 300-400 мм (чим довше, тим краще). Обов'язково використовуйте ручні настройки експозиції. Краще покладатися на свій власний очей, ніж на запропонований камерою автоматичний варіант настройки. Ви побачите, що «ручна» робота значно ефективніше. Розташовуйте Місяць в центрі кадру, це дозволить зробити найбільш чіткий зйомок, об'єктиви втой точці знімають найкраще.
3
Обов'язково використовуйте штатив. Без цього пристосування будь знімок вийде нечітким, з розмитими краями. Також можна використовувати для зйомки небесних об'єктів, у тому числі Місяця, спеціалізовані телескопи (рефракторная), до яких можна «прикріпити» фотокамеру. Ці телескопи здатні «стежити» за мінімальними змінами в русі Місяця. Використовуйте максимально коротку витримку. Для ясною ночі спробуйте значення 1/500, при цьому діафрагма - 4-5,6. Але ці значення не є універсальними і єдино вірними. Точні значення ви зможете обчислити тільки на практиці.
Зверніть увагу
Якщо зберетеся зробити деяку доведення зображення в графічному редакторі, будьте обережні і не перестарайтеся з додаванням контрасту. Цей ефект може викликати неприємне спотворення кольорів на кордоні місячного диска і неба.
Корисна порада
Уникнути «випарів» міської атмосфери просто - виберіться знімати за місто (очевидно, що в сільській місцевості повітря набагато чистіше), також можна піднятися в гору або піднятися на яку-небудь височина. Уникайте зйомок під час «вологої погоди».