Як робити панно. Як зробити панно своми руками.

Панно - це твір декоративного мистецтва, призначене для оформлення частини стіни в інтер'єрі (або на фасаді будівлі). З його допомогою можна замаскувати дефекти стіни, візуально розмежувати зони приміщення або просто оригінально його прикрасити. Крім того, це ще й чудова можливість дати вихід вашому творчому потенціалу. Зроблене своїми руками панно може повідати вашим близьким щось нове про ваш потаємному внутрішньому світі, чого раніше вони про вас не знали. Вирішуйте на сміливий експеримент і ви не пошкодуєте про витрачений час.
Інструкція
1
Техніка, в якій може бути виконано декоративне панно може бути найрізноманітнішою: від паперових та природних колажів, техніки батика або мозаїки до рельєфів з глини і декоративної штукатурки. Для виготовлення панно підійдуть будь-які матеріали, навіть найнесподіваніші або даремні: будівельне сміття, ганчір'я, порожні консервні банки і цукор рафінад. Головне, скомпонувати і обіграти використовувані матеріали так, щоб готовий виріб в підсумку не виявилося в сміттєвому баку.
2
Визначте місце в інтер'єрі для вашого панно. Можливо, відразу не варто замахуватися на монументальні масштаби. Почніть з малого, якщо ви не до кінця впевнені у власних силах. Подумки уявіть, якого роду композицію ви хотіли б бачити на цьому місці. Тут вам допоможе ваша уява, художній смак і почуття міри. Зробіть ескіз панно на папері у натуральну величину, особливо, якщо його композиція припускає якийсь конкретний сюжет (одиночний об'єкт, натюрморт, пейзаж, батальна сцена і т.п.).
3
Виходячи з вашої задумки, підготуйте основу панно. Зазвичай це шматок картону потрібного розміру, який покривається потім текстурованим фоном: папером, старими газетами, тканиною (грубої мішковиною, полотном, драпірується шовком), декоративним грунтом або чимось іншим. Як варіант, в якості основи можна використовувати саму стіну, вірніше, обраний вами ділянку для панно.
4
Далі приступайте до створення основної композиції. Підготуйте всі її деталі: підберіть природні матеріали потрібних форм і кольорів; клапті тканин, фурнітуру (великі гудзики, пряжки, стрази, пір'я, намистини), різні шнури, декоративні волокна; виліпити з глини, листкового тіста або пластики частини майбутньої композиції і піддайте їх відповідній обробці (запеканию, випалу і т.п.).
5
За допомогою клею ПВА або інших, відповідних обраної вами техніці, матеріалів прикріпіть всі частини композиції до основи, слідуючи попереднім ескізом. Доповніть ваш твір відсутніми деталями і остаточними штрихами. Виконайте заключну обробку настінного панно - розфарбуйте, покрийте лаком, нанесіть ручну вишивку.
6
Наступний етап - оформлення панно в раму. Виберіть гідне обрамлення для вашого панно, витримане в загальному стилі вироби. Можна зробити раму продовженням композиції панно, розташувавши на ній цікаві деталі.
Не секрет, що багато людей замість того, щоб купувати елементи декору в магазинах (найчастіше за дуже високими цінами), роблять прикраси для дому і дачі самі. Це дозволяє економити кошти і іноді час. Крім того, робити щось красиве своїми руками - дуже захоплююче заняття. Барвисте панно - ось те, що ми будемо робити своїми руками.
Інструкція
1
Із дзеркала і скла, а також з висушених квітів, насіння і класів можна виготовити досить оригінальне і красиве панно. Для цього потрібно спочатку зробити на папері ескіз. Через брак висушеної трави і квітів можна використовувати і сухофрукти. Єдина вимога до сировини - легкість і сухість. Крім усього іншого нам знадобляться штучні або натуральні пір'я, декоративна сітка, а також харчові барвники і балончики з фарбою.
2
Склеюємо елементи згідно намальованої схемою. Спочатку закріплюємо найбільший елемент, який буде центром нашої композиції. Грунтовно продумуємо обсяг, фактуру панно, а також колірну гамму.
3
Якщо нам буде потрібно повернути колір висохлим рослинам, беремо балончик з фарбою і розпилюємо її на квіти і листя. Гілочки при необхідності оновлюємо за допомогою тонкої кисті. Коли склад висохне, покриваємо елементи майбутнього панно лаком для волосся. Лак не дасть нашим рослинам обсипатися, а також зробить їх блискучими.
4
Для з'єднання елементів використовуємо гарячий клей. Після висихання гербарію перекладаємо його на дзеркало або скло і приклеюємо в декількох місцях. Поки клей повністю не висохне, дзеркало не чіпаємо. Намагаємося приклеювати гербарій вкрай обережно, щоб патьоки клею не стали помітними.
5
Якщо вдома немає відповідного шматка скла або дзеркала, можна його замовити в майстерні. Фахівці майстерні з різання скла і дзеркал розкрою полотно необхідного вам розміру, а також відполірують краю. Надати картині додатковий обсяг можна, якщо використовувати переднє скло трохи меншого розміру, ніж основа. Якщо панно частково буде виступати за краї дзеркала - не біда. Навіть навпаки, це додасть картині жвавості.
6
Щоб з'єднати основу з переднім склом, беремо пробки від вина. Потрібно їх акуратно врізати так, щоб вони не розкришилися. Для невеликого панно вистачить чотирьох пробок, які потрібно буде урізати в дзеркало-основу по кутах і зафіксувати за допомогою суперклею. Якщо пробок немає, можна взяти замість них кілька дерев'яних брусків невеликих розмірів. А якщо композиція плоска, можна зовсім не використовувати елементи кріплення, а тільки обмежитися склеюванням скла і дзеркала.