Як лікувати тіпун.

Гігієна порожнини рота - важливий момент в збереженні здоров'я цієї частини організму. При її недостатності, найменша травма, будь то мікроожог, тріщинка, садно та інше, може привести до появи так званого Тіпун - хворобливого твердого прищика на мові. Чим раніше почати лікувати тіпун, тим успішніше буде цей процес.
Вам знадобиться
  • - содовий розчин
  • - відвари з трав (ромашка, шавлія, кора дуба, листя берези, ялівець, звіробій, чистотіл)
  • - аптечні олії: обліпихова, персикове, масло шипшини, з бджолиним прополісом та ін.
  • - мед
Інструкція
1
Полощіть рот содовим розчином. У склянці теплої води розчиніть 1 ч. Ложку харчової соди, можна додати йод (2-3-х крапель буде достатньо). Полоскати бажано 4-5 разів на день.
2
Використовуйте відвари протизапальних, заспокійливих і дубильних трав, таких як ромашка, шавлія, кора дуба, листя берези, ялівець, звіробій, чистотіл. Заварювати ці рослини можна як окремо, так і роблячи суміш. На склянку окропу необхідно взяти 1 ст. ложку обраного компонента. Дати настоятися протягом 20-30 хвилин, потім полоскати рот.
3
Допомагають лікувати тіпун аптечні олії: обліпихова, персикове, масло шипшини, з бджолиним прополісом та інші. Після полоскання змащуйте пошкоджену ділянку мови ватною паличкою, вмочивши її в вбрання масло. При глибокій виразці можна прикладати тампон. Через кілька хвилин не забувайте міняти його на новий. Замість масла можна використовувати ретинолу ацетат, який продається в будь-якій аптеці.
4
Використовуйте мед. Змащуйте їм хворе місце, або накладайте «компрес», поклавши мед на ватний тампон, а потім приклавши його до пошкодженої області. Якщо мед вже засахарівшійся, можна розбавити його консистенцію кожним з масел.
5
Підвищуйте свій імунітет за допомогою вітамінних комплексів і дотриманням дієти, яка виключає гостру, сильно кислу або солону їжу. Відмовтеся від вживання алкогольних напоїв, а також сильно газованої води, т.к. гази можуть дратувати поверхню язика. На час лікування уникайте грубих продуктів: сухарів, насіннячок, черствого хліба та ін.
6
Використовуйте зубну пасту з вмістом кальцію для змащування виразки. Після чищення зубів і полоскання, нанесіть невелику за розмірами «горошину» пасти на пошкоджене місце.