Як відкрити свій сервісний центр.

Сучасний світ насичений електронікою, побутовою технікою та іншими електричними пристроями, які мають властивість ламатися, незважаючи на всю якісність продукції. Тому відкриття сервісного центру - це не тільки розумна ідея, але і цілком перспективний бізнес. Що потрібно для організації сервісного центру , і як його відкрити?
Вам знадобиться
 • - кошти на придбання обладнання та офісної техніки (комп'ютер, принтер);
 • - бланки замовлення або договору з клієнтами на обслуговування та ремонт техніки в друкованому або електронному варіанті;
 • - приміщення під офіс з під'їздом для транспорту;
 • - власний автомобіль (якщо майстер буде виїжджати на будинок);
 • - стелажі для зберігання інструментів і техніки;
 • - телефон;
 • - доступ в Інтернет
Інструкція
1
Зверніться до податкової інспекції для реєстрації ІП або підприємства іншої форми власності. Замовте друк або штамп організації (робиться тільки після офіційно реєстрації юридичної особи). По можливості відкрийте розрахунковий рахунок в банку, так як співпраця з юридичними особами (наприклад, з підприємствами) припускає оплату ваших послуг через безготівковий розрахунок.
2
Орендуйте приміщення під офіс або придбайте нежитлову площу для організації сервісного центру . Бажано, щоб офіс був добре освітлений, так як робота з маленькими деталями вимагає від майстра великий кон центру ції уваги та зору.
3
Організуйте хороший під'їзд до сервісного центру. Якщо ваша компанія займатиметься ремонтом великогабаритної побутової техніки, клієнти її будуть привозити на автомобілі. Якщо майстер планує виїжджати на будинок до клієнтів, потрібно власне авто, так як техніка може зажадати «госпіталізації» до сервісного центру .
4
Придбайте мінімальний набір обладнання (осцилографи, частотоміри, генератори, блоки живлення, викрутки). Як правило, в процесі роботи майстра можуть зажадати придбання додаткового обладнання, без якого неможливо буде полагодити ту чи іншу техніку. Буде потрібно також комп'ютер з виходом в інтернет для можливості прийняття замовлень в режимі онлайн і телефон для зв'язку з клієнтом. Принтер може знадобитися для роздруківки бланків замовлення або договору на обслуговування і ремонт техніки.
5
Найміть кваліфікований персонал. Для ефективної роботи сервісного центру буде потрібно наявність хоча б двох майстрів, які б мали технічну освіту та досвід роботи у сфері обслуговування і ремонту.
6
Обставте приміщення стелажами, обладнанням, технікою. Сервісний центр готовий до роботи.
Корисна порада
Організація сервісного центру може припускати відкриття офісу, де буде проводитися тільки ремонт певних моделей побутової техніки та електроніки або офісу, де майстри зможуть взяти в ремонт будь-яку модель будь-якої техніки.
Хімчистка одягу - один із досі затребуваних «класичних» сервісів зі сфери побутового обслуговування. Добре організоване підприємство, що займається чищенням одягу, без клієнтів не залишається, і навіть при невисокій вартості послуг, за рахунок одного обороту буде приносити помітну прибуток.
Вам знадобиться
 • 1. Приміщення, підключене до системи безперебійної подачі води та електрики
 • 2. Пакет установчої та дозвільної документації
 • 3. Комплект спеціалізованого обладнання та меблів
 • 4. Обслуговуючий персонал (5 чоловік)
 • 5. Засоби реклами (візитки, листівки)
 • 6. Розроблена форма квитанції замовлення
Інструкція
1
Почніть підготовку до відкриття своєї хімчистки з вирішення найбільш складної проблеми - пошуку приміщення під неї. Складність полягає в тому, що приміщення це повинно відповідати ряду вимог, дотримуючись яких, ви зі своїм закладом можете опинитися недосяжні для маси потенційних клієнтів. Не менше 50 метрів повинні відокремлювати хімчистку одягу від будь-яких житлових будівель або підприємств громадського харчування, а в такому місці помітять її, швидше за все, нескоро. Проте, вдалі рішення, що задовольняють цій умові, знайти можна.
2
Подбайте про те, щоб у приміщенні, яке ви підшукали для обладнання в ньому хімчистки, були налагоджені необхідні інженерні комунікації. Обладнання, яке вживається для чищення одягу, прирівнюється до виробничого, а отже - споживає багато електроенергії. Крім того, для функціонування хімчистки вимагається безперебійна подача води і потужна система її відводу.
3
Закупити обладнання для хімчистки, не прагнучи поки забезпечити їй величезні виробничі потужності. Для початку буде достатньо комплекту найнеобхідніших «агрегатів» - машини для обробки одягу перхлоретиленом, великого гладильного столу, компресора і парогенератора, декількох пароповітряних манекенів і кабіни для виведення плям. Додайте до цього меблі для зберігання одягу та прилавок для її прийому/видачі, і ваша хімчистка готова до роботи.
4
Візьміть на роботу співробітників, які будуть обслуговувати підприємство, що надає послуги хімчистки. Знадобиться двоє робітників (змінних), дві прасувальниці і приймальниця одягу. Обслуговуючий персонал краще підбирати вже з досвідом, так як брак у роботі з одягом клієнтів може стати причиною серйозних неприємностей.
Корисна порада
Плануючи діяльність хімчистки, враховуйте сезонний фактор - восени, перед переходом на зимовий одяг, особливо багатьом людям приходить в голову скористатися послугами цього заведенія.Прі прийомі одягу ваші співробітники повинні звертати увагу на ярлики, що містять інформацію про допустимі режимах її обробки , а в разі відсутності їх - попереджати клієнтів про можливий ризик.