Як виростити кошеня.

Виростити з маленького нетямущого кошеня доросле виховану кішку не так легко. Кошенят потрібно всьому навчати, адже вони як діти. Народившись на світ, вони не можуть знати, що і як потрібно робити, тому потрібно докласти максимум терпіння, щоб домогтися бажаного результату.
Інструкція
1
Принісши малюка додому, не лякайтеся, якщо він нічого не їсть. Перший час годуєте його молоком, супами-пюре та іншими м'якими продуктами. Також підійдуть і звичайні корми для маленьких кошенят, які можна придбати в магазині. Віддайте перевагу рідким консервам. Сухий корм не завжди малюки можуть розкусити, адже зубки поки що слабкі.
2
З першого дня життя у вашому будинку починайте привчати малюка до лотка. Постійно нагадуйте про те, куди необхідно ходити в туалет. Якщо кошеня не усвідомлює всі з першого разу, не впадайте у відчай, на це потрібен час. Поступово малюк зрозуміє, куди потрібно робити свої справи і перестане бруднити килими.
3
Не забувайте і про виховання. Якщо кошеня явно пакостить - карайте його, але не бийте. Кішкам достатньо лише суворого голосу господаря, щоб зрозуміти, що так робити не можна. В крайньому випадку, помахайте перед носом малюка газетою, так як кішки самолюбні вже з дитинства, цього покарання цілком буде достатньо.
4
Водіть малюка на профілактичні огляди до ветеринарного лікаря. Також необхідно поставити всі щеплення, особливо якщо він буде вільно гуляти на вулиці. Проконсультуйтеся про необхідність витравлення паразитів з кишечника тварини, адже якщо малюк буде заражений глистами, він не буде добре рости. Слідкуйте і за тим, щоб у кошеня не було бліх.
5
Мити чи не мити кошеня - вирішувати господареві. Але робити це можна тільки в разі крайньої необхідності, не всі тварини спокійно переносять купання. Мийте тварина тільки спеціальними шампунями.
6
Поступово ваш малюк виросте в великого і розумного кота. Завжди будьте терплячим по відношенню до тварини, розмовляйте з ним і гладьте його. Не можна виростити здорову домашнього улюбленця, якщо не докласти до цього зусиль.