Як побудувати трикутник по 2 сторонам і куту. задачана побудова трикутника по 2 сторонам і куту між ними.

Для побудови трикутника по двом сторонам і куту необхідно одна обов'язкова умова - це має бути кут між цими відомими сторонами, інакше задача не має рішення. Для практичної реалізації побудови буде достатньо якоїсь площині (наприклад, аркуша паперу), пише інструменту (олівець підійде до аркуша паперу), лінійки, що має ділення достатньою для вихідних умов точності і транспортир.
Вам знадобиться
  • Яка-небудь площину, пише інструмент, лінійка з розподілами, транспортир
Інструкція
1
Сформулюйте задачу в зручних для опису термінах. Наприклад, відомі вам боку позначте як сторона «AB» і сторона «BC», кут між ними - як кут «?» (Бета).
2
Поставте на аркуші точку - вона буде тією вершиною трикутника , кут між прилеглими сторонами якої вам відомий. Сторони ви позначили як AB і BC, значить, цю точку слід вважати вершиною B - саме ця точка повинна бути у них загальною.
3
Проведіть за допомогою лінійки відрізок, що починається з точки B. Довжина його повинна дорівнювати довжині однієї з відомих сторін трикутника . Наприклад, нехай це буде сторона, позначена в умовах як BC. Таким способом ви побудуєте одну зі сторін шуканого трикутника . Точку закінчення цього відрізка позначте як вершину C.
4
Розташуйте транспортир паралельно проведеним відрізку таким чином, щоб центр кутоміра збігався з точкою B і поставте на аркуші допоміжну точку навпроти того ділення транспортира, яке відповідає заданому куті?.
5
Прикладіть лінійку нульовою відміткою до точки B, таким чином, щоб можна було провести пряму лінію між нею і допоміжної крапкою. Поставте на аркуші точку навпроти того ділення лінійки, яке відповідає довжині другої відомої боку трикутника . Ця сторона позначена в умовах як AB, значить, поставлена крапка буде вершиною A шуканого трикутника .
6
Накресліть по лінійці відрізок між зазначеними на аркуші точками B і A. Таким способом ви побудуєте другу сторону трикутника відомої за умовами довжини.
7
Прикладіть лінійку таким чином, щоб з'єднати точки A і C, і проведіть між ними відрізок. Це буде єдина сторона, довжина якої не відома за умовами задачі. Логічно буде позначити її буквами AC. При необхідності дізнатися її довжину скористайтеся лінійкою. А за допомогою транспортира можна виміряти і колишні за умовами задачі невідомими кути в вершинах A і C, прилеглих до цієї сторони.