Як зробити філе. Як отримати філе тріски.

Це тільки здається, що розбирання риби на філе - дуже складний процес. Секрет професіоналізму в филирования полягає в дуже гострому спеціальному ножі і вашої сміливості.
Вам знадобиться
    • Ціла риба
    • Обробна дошка
    • Дуже гострий філіровочнимі нож
Інструкція
1
Філе риби використовується в кулінарії дуже давно. Перевага філе полягає в тому, що з нього видаляються кістки по максимуму, і в приготуванні страви беруть участь цільні шматки риби. Для того, щоб філірування риби не створило для вас ніяких труднощів, вам буде потрібно спеціальний філіровочнимі ніж. Він повинен бути особливої форми і мати довге, вузьке і гнучке лезо. Якщо у вас немає спеціального ножа, то подивіться на свої домашні ножі, і виберіть той, який найбільше схожий на описаний професійний ніж.
2
Отже, приступаємо безпосередньо до филирования. Філірування - це процес відділення м'яса від хребта, кісток і шкури. Рибу, яку ми обробляємо на філе, треба попередньо помити і випатрати. Луску знімати необов'язково, так як філе ми будемо зрізати зі шкури, яка утилізується.
3
Перший етап - відділення м'яса від позвоночніка.Сперва будемо відокремлювати м'ясо від хребта. Ріжемо рибу вздовж голови, але не до хребта, що не перерізуємо його. Потім робимо другий розріз - чітко вздовж хребта зверху спинки. Акуратно, намагаючись не пошкодити хребет, а просто прорізаємо м'ясо до кістки. На шляху зустрінеться плавник - обводимо нож навколо нього, продовжуючи різати м'ясо чітко вздовж. Слідкуйте, щоб лезо вашого ножа рухалося якнайближче до хребта риби.
4
Дуже акуратно і обережно доводимо розріз до самого хвоста. Наступним кроком відгинаємо відрізану частину філе і водимо ножем по м'ясу, обережно зрізаючи м'ясо з ребер. Ось на даному етапі плавники можна вже срезать.Прі правильному виконанні наших вказівок у нас вийде риба, на одній розрізаної половині будуть кістки, голова і хвіст, а на другий - тільки м'ясо і шкура.
5
Тепер наше завдання - видалити кістки з другої половини. Щоб виконати це, потрібно перевернути рибу м'ясом вгору і ще раз зрізати вищеописаним чином м'ясо з кісток. Але якщо вам здасться зручніше, можна залишити рибу лежати як вона є, і пробувати видаляти кістки з м'яса, а не наоборот.Ітак, якщо ви все зробили правильно, у вас залишилися два шматки рибного філе на шкірі.
6
Останній етап - відділення м'яса риби від шкіри з лускою. Філіровочнимі нож показує тут себе у всій красі. З філе зрізаються всі плавники і шматок укладається на дошку вниз шкірою. Відрізаємо невеликий шматочок шкіри біля хвоста, фіксуємо його рукою, просовуємо лезо ножа і проводимо його строго паралельно дошці. Якщо кут збільшиться - на шкірі залишиться дуже багато м'яса, якщо зменшиться - то прорізатиметься шкурка. Таким же чином обрізаєте другий шматок - і філе риби готово.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SZ1foEk0Zek
Корисна порада
Якщо залишилися дрібні кісточки, їх можна видалити пінцетом.