Як очистити від плівки печінку. Як видалити плівку з печінки.

Печінка є дуже корисним субпродуктом. Вона багата залізом, міддю, вітамінами, містить калій, натрій, кальцій, магній та інші корисні речовини. Вибираючи печінку, потрібно звертати увагу на її колір: у молодих тварин вона має більш світлий відтінок. Краще віддати перевагу саме таким (більш світлим) шматках з мінімумом плівок. Хороша печінка на зрізі гладка і волога, має однорідну пухку і ніжну структуру. Попередня підготовка печінки до подальшої кулінарній обробці включає в себе найчастіше трудомісткий етап видалення плівок і жовчних проток.
Інструкція
1
Якщо ви придбали заморожену печінку, то спробуйте зняти з неї плівки, не розморожуючи шматок. Вірніше, її потрібно лише злегка розморозити, тоді процес зняття плівок буде досить легким. Попередньо шматок печінки слід добре обмити водою. А після видалення плівки і остаточного розморожування - промити ще раз.
2
Якщо ж потрібно очистити від плівок охолоджену печінку, то порядок дій буде трохи іншим. Печінка ретельно промийте в проточній холодній воді. Помістіть її на 2-3 хвилини в теплу воду. Потім вийміть з води і покладіть шматок печінки на обробну дошку, з одного боку відокремте (подрежьте) невелику ділянку плівки. Вкладіть великий палець між печінкою і плівкою, і, акуратно відділяючи плівку, зніміть її з усього шматка.
3
Деякі господині рекомендують перед зняттям плівок посипати поверхню шматка печінки великої кухонною сіллю і злегка натерти. Це так само полегшує процес зняття плівок з печінки.
4
Якщо вам попався шматок печінки з великою кількістю великих прожилок, то доведеться їх по можливості всі видалити, щоб вони не порушували ніжну структуру готового блюда. Для того щоб очистити печінку від прожилок, обробити її на більш дрібні шматочки, розрізаючи її вздовж жовчних проток і судин. Відкрилися таким чином плівки в прожилках видаліть, обережно відокремлюючи їх від печінки, підрізаючи гострим ножем.
5
Для відділення плівки від свинячої печінки існують наступні рекомендації. Або покладіть шматок печінки в гарячу воду на 20-30 секунд, або ошпарьте її окропом. Після цієї процедури плівки можна буде легко відокремити від печінки способом, описаним вище (п. 2).
Корисна порада
Якщо ви готуєте з печінки паштет, оладки або печінковий торт, то в цьому випадку плівки та прожилки попередньо можна не видаляти. Просто протріть відварену печінку через сито, і всі непотрібні плівки відокремляться від неї самі собою.