Як видресирувати собаку.

Добре піддаються дресируванню службові породи собак - вівчарки і лабрадори. Споконвіку під час селекції цих видів відбиралися особини, найкраще розуміли і виконували команди людини. Також зустрічаються досить розумні і легко навчають дворняжки, шнауцери, собаки бойових і охоронних порід. Видресирувати можна практично будь-якого пса, головне знати основні принципи навчання.
Інструкція
1
Чим раніше ви почнете дресирування, тим краще. Цуценята більш сприйнятливі і легше піддаються впливу людини.
2
Почніть навчання, коли собаці виповниться 2-2,5 місяця. Спочатку щеня повинен запам'ятати власну кличку - це буде вашим першим уроком.
3
Коли ставите на підлогу миску з їжею, кличте собаку до себе по імені. Дуже скоро ваш вихованець зрозуміє, як його звуть, і буде вдаватися до вас, коли ви вимовляєте його кличку.
4
Другий обов'язковий урок - команда «фу». Коли цуценя почав гризти ваші меблі або тапки, кусати ноги або гавкати невпопад, обов'язково суворим голосом говорите «фу», «не можна». Акуратно вийміть з рота цуценя предмет або затисніть щелепи рукою, якщо він гавкає. Дійте твердо, але не грубо.
5
Якщо щеня не розуміє слів і продовжує пустувати, можна легенько шльопнути його газетою по спині. Ні в якому разі не бийте його рукою. По-перше, ви можете заподіяти вашому улюбленцю сильний біль. А по-друге, собака може озлобитися на вас і взагалі відмовитися виконувати команди.
6
Наступний урок - команда «сидіти». Візьміть в руку ласощі і покличте собаку до себе. Підніміть їжу над головою собаки. Іншою рукою акуратно тисніть на крижі, повторюючи «сидіти». Дуже швидко щеня зрозуміє, що від нього вимагається.
7
Команді «лежати» навчають практично також. Тільки спочатку натисніть собаці на крижі, щоб вона сіла. А потім акуратно витягніть вперед лапи, щоб вона лягла. Повторюйте при цьому команду "лежати". При правильному виконанні нагородите вихованця ласим шматочком.
8
Команда «апорт» навчити цуценя можна в процесі гри. Кидайте собаці м'ячик, або паличку. При цьому говорите голосно і чітко «апорт». Коли цуценя візьме предмет в зуби, покличте його до себе. Якщо він прийшов і приніс потрібну річ, дайте йому смачний шматочок.
9
дресируючи собаку , дійте ласкаво, але наполегливо. Не дозволяйте цуценяті взяти над вами верх. З перших днів перебування в будинку собака повинна відчути в вас ватажка. Інакше, коли пес подорослішає, він може стати агресивним і заподіяти шкоду членам родини.
Німецька вівчарка - це робоча порода собак, підходяща для використання в різних видах служб (охоронних, розшукових та ін.). Власнику цієї вівчарки поставлено завдання - розвинути хоча б мінімум природних здібностей шляхом дресирування.
Інструкція
1
Дресируванням називається вироблення спеціальних навичок у будь-якої породи собак, необхідних для господаря. Дресирувати німецьку вівчарку потрібно різноманітно, не дотримуючись певних команд. Необхідно проводити комплексну дресирування, спрямовану в цілому на розвиток сторожових і охоронних якостей. Користуючись сучасними методиками можна досягти найкращих результатів. Основні принципи дресирування собаки полягають у виконанні певних навичок. Для собаки команда господаря повинна бути законом.
2
Ще з раннього віку цуценя має дуже багато рухатися. Спочатку це мають бути прості ігри і прогулянки. Потрібно стежити, щоб щеня не валився з ніг і не втомлювався, коли приходив додому. Найкориснішою навантаженням в цей період буде гра з однолітками. Потім, місяців з чотирьох потрібно поетапно привчати цуценя переміщатися на натягнутому повідку.
3
У міру дорослішання собаки потрібно переходити до цілеспрямованих фізичних тренувань. Плавання дає відмінну навантаження - розвиває м'язи спини і грудей, зміцнюються зв'язки задніх і передніх кінцівок. Займатися з собакою потрібно постійно і давати відпочивати раз на тиждень.
4
Дресирувати німецьку вівчарку потрібно так, щоб вимова і тон нормативних команд ніколи не змінювався на свій розсуд. Жести і рухи господаря повинні бути спокійними та впевненими. У початковому періоді навчання собаку необхідно заохочувати за гарне виконання команди погладжуванням, ласощами або ласкавою інтонацією. Приділіть особливу увагу здоров'ю собаки, так як займатися дресируванням з хворою твариною категорично заборонено.
5
Дресирувати вівчарку необхідно, періодично даючи свободу рухів, відпочинок, грати з нею. Слід урізноманітнити час і місця занять, наявність інших подразників, послідовність виконання команд, одяг дресирувальника. Дресирувати собаку повинен тільки одна людина, поки навички остаточно не виробляться. Найкраще всього проводити дресирування - увечері або вранці до годівлі, ідеальна відповідна температура повітря - 12-15оС тепла, без різкого вітру та опадів.
Корисна порада
Німецька вівчарка - це одна з найпопулярніших порід собак, яка була виведена німецьким селекціонером Максом фон Штефаніц. У 1899 році заснована порода «німецька вівчарка», яка почала брати участь у всіх собачих виставках, що проводилися в Німеччині. Первісне призначення собаки - охороняти стадо. Зовнішність собаки схожа на вовка, але поведінка і характер не мали нічого спільного з цим диким тваринам. Порода відрізняється великою рухливістю, контактностью, хорошим темпераментом, а також дуже сильною прихильністю до господаря.