Як визначити струс мозку у дитини. Як визначити наявність чмт у грудничка.

Струс мозку - досить поширена закрита черепно-мозкова травма у дітей. Симптоми бувають різними, в залежності від віку дитини . Але діагностику провести все одно можна і потрібно. Як же визначити, чи є у потерпілого струс мозку чи ні?
Інструкція
1
Малюки при струсі мозку дуже рідко втрачають свідомість. Відразу після травми вони сильно плачуть, поводяться неспокійно, потім заспокоюються і засинають. В першу ніч сон у травмованого дитини дуже тривожний. Після сну малюк із струсом мозку зазвичай відмовляється від їжі і поводиться капризно.
2
Після отримання струсу мозку у дитини зазвичай виникає блювота. Діти 3-4 років скаржаться на головний біль, то посилюється, то слабшає,. У малюків головний біль зазвичай проходить на другий день після травмування, а у старших дітей триває набагато довше.
3
Визначити струс мозку у дитини складно через слабкі зовнішніх симптомів. Особливо важко визначити наявність струсу у дітей віком до 3 років. Єдиним симптомом цієї травми може бути пожвавлення рефлексів і знижений тонус м'язів і судин.
4
У дітей старше 4-х років при струсі мозку зіниці гірше реагують на світло, можуть спостерігатися спонтанні горизонтальні рухи очних яблук і загальне порушення їх руху, слабкість нижньої мускулатури обличчя. Дитина може скаржитися на запаморочення, шум у вухах.
5
Для встановлення діагнозу струсу мозку досить прояв 2-3-х з вищеперелічених симптомів. Якщо ви виявили у дитини ці ознаки, потрібно терміново викликати швидку допомогу. До приїзду лікаря дитини слід укласти на бік, розстебнути одяг для полегшення дихання, на голову покласти холодний компрес.
6
Лікування струсу мозку зазвичай проводять в домашніх умовах. Під час терапії дитині необхідний повний спокій. Він не повинен дивитися телевізор, слухати музику, грати. Ходити по кімнаті слід якомога менше. При струсі мозку не рекомендується навіть розмовляти.
7
Струс мозку у дитини небезпечно своїми можливими наслідками. Тому при отриманні травми необхідно своєчасно звернутися до лікаря за призначенням лікування.
Зверніть увагу
Струс мозку розділяються по тяжкості. Для легкого ступеня характерні такі симптоми, як втрата свідомості (іноді тільки в момент удару, яку буває важко вловити як постраждалому, так і що знаходиться поруч з ним), короткочасна амнезія (потерпілий не пам'ятає, що сталося в момент травми і безпосередньо перед нею), нудота, блювота, сплутаність свідомості, сонливість.
Корисна порада
Струс мозку - травма. А голова - частина цілого. Якщо хворий має атеросклероз або кардіоваскулярну недостатність, видужувати доведеться довго. У нього може розвинутися вегето-судинна дистонія або посттравматичний запалення оболонки мозку. Краще звернутися до лікаря, який точно визначить що можна що не можна і призначить курс лікування.