Як побудувати п'ятикутник з кола. Як накреслити зірку.

Правильний багатокутник - це опуклий багатокутник, у якого всі сторони і всі кути рівні. Навколо правильного багатокутника можна описати коло. Саме ця окружність і допомагає в його побудові. Одним з правильних багатокутників, побудова якого можна зробити з використанням простих інструментів, є правильний п'ятикутник .
Вам знадобиться
  • лінійка, циркуль
Інструкція
1
Для початку потрібно побудувати коло з центром в точці O, в яку і буде вписаний правильний п'ятикутник . На окружності потрібно вибрати одну з вершин майбутнього п'ятикутник а - точку A. Через точки O і A потрібно побудувати пряму.
2
Далі через точку O проведіть пряму, перпендикулярну прямий OA. Побудувати перпендикулярну пряму можна за допомогою кутника або циркуля (методом двох кіл однакового радіуса). Її перетин з окружністю можна позначити за точку B.
3
Побудуйте на відрізку OB точку C, яка буде його серединою. Потім потрібно провести коло з центром в точці C, що проходить через точку A, тобто, радіусом CA. Точку перетину цієї кружності з прямою OB всередині окружності з центром O (або первісної окружності) позначте за D.
4
Потім проведіть коло з центром в A через точку D. Її перетин з первісної окружністю позначте за точки E і F. Це будуть дві вершини прявільного п'ятикутник а.
5
Проведіть коло з центром в E через точку A. Позначте її перетин з первісної окружністю як точку G. Це буде одна з вершин п'ятикутник а.Аналогічно проведіть коло з центром в F через точку A . Позначте її інше перетин з первісної окружністю як точку H. Ця точка також буде вершиною прямокутника.
6
Потім з'єднайте точки A, E, G, H і F. В результаті вийде правильний п'ятикутник , вписаний в коло.