Як встановити гостьову книгу.

Гостьові книги вже майже пішли в минуле. Ще в середині-кінці дев'яностих років двадцятого століття їх можна було зустріти на кожному четвертому сайті. Сьогодні ж подібний розділ інтернет-ресурсу сприймається скоріше як рудимент. Однак гостьові книги все ще використовуються. Пояснюється це тим, що для багатьох сайтів функціонал платформ більш сучасних типів (таких як форуми і блоги) просто надлишковий. На щастя, в даний час не складе ніяких проблем підібрати і встановити гостьову книгу за своїм смаком.
Вам знадобиться
  • Хостинг-аккаунт, доступ в інтернет, FTP-клієнт або файловий менеджер з підтримкою FTP-з'єднань, програма-распаковщик небудь файловий менеджер з функцією розпакування архівів.
Інструкція
1
Визначтеся з технологіями, які можуть бути використані в скриптах, що реалізують функціонал гостьової книги. Дайте відповідь на питання про те, якими мовами програмування може бути реалізований скрипт, чи можливе використання бази даних для зберігання записи гостьової книги, і т.д. Перелік технологій прямо випливає з їхньої підтримки в рамках поточного хостинг-плану.
2
Знайдіть, завантажте і розпакуйте дистрибутив гостьової книги, що вписується в рамки технологій, доступних для використання на хостингу. Для пошуку дистрибутива використовуйте великі архіви скриптів, такі як hotscripts.com. Після завантаження дистрибутива, розпакуйте його в тимчасову папку на своєму жорсткому диску за допомогою програми-Розпакувальник, або файлового менеджера. Ознайомтеся з ліцензією на використання та інструкціями по установці, які містяться в самому дистрибутиві, або на сайті розробника.
3
Підготуйте хостинг-аккаунт до інсталяції скрипта. Як правило, необхідні дії описані в інструкціях з інсталяції. Якщо потрібно, створіть на сервері базу даних, структуру каталогів, в які будуть завантажені файли скрипта гостьової книги.
4
Проведіть конфігурування дистрибутива гостьової книги на локальній машині. Дійте відповідно до інструкцій по установці. Найчастіше конфігурування зводиться до редагування файлу налаштувань, в який повинні бути поміщені облікові дані адміністратора, дані для доступу до бази даних, і т.д.
5
Завантажте скрипт гостьової книги на сервер. Скористайтеся програмою FTP-клієнтом, або файловим менеджером з даними функціоналом.
6
Здійсніть дії по конфігурації дистрибутива на сервері, якщо це необхідно. Встановіть права на доступ до файлів і папок, відредагуйте файл .htaccess, і т.д.
7
Проведіть установку гостьової книги. Якщо дистрибутив має інсталяційний скрипт, запустіть його. Дотримуйтесь інструкцій даного скрипта. Якщо в ході установки буде необхідно ввести пароль адміністратора, запам'ятайте або запишіть його.
8
Виконайте кроки з очищення після інсталяції. Досить часто після установки скриптів на сервер, з міркувань безпеки, потрібно видалити сам інсталяційний скрипт, або навіть цілі каталоги з їх вмістом, а також поміняти права на доступ до деяких файлів і папок. Як правило, дані дії описуються в керівництві по установці, або виводяться на останньому кроці роботи инсталляционного скрипта.
9
Перевірте роботу встановленої гостьової книги. Зайдіть в панель управління з обліковим записом адміністратора. Залиште одне або декілька тестових повідомлень.
Скрипт гостьової книги є однією з найпростіших і стандартних програм на сайті, які дозволяють організувати зворотний зв'язок з відвідувачами та стежити за їх коментарями. Більшість книг зроблені на PHP, а тому установка гостьової книги мало чим відрізняється від установки звичайних скриптів.
Вам знадобиться
  • - скрипт гостьової книги;
  • - локальний сервер;
  • - хостинг
Інструкція
1
Скачайте архів з гостьовою книгою з сайту, присвяченому скриптам і веб-програмуванню. Найбільш якісні скрипти ви зможете придбати у веб-розробників або в інтернет-магазинах для вебмайстрів.
2
Разархівіруйте завантажений файл в папку з вашим локальним сервером, на якому потрібно буде спочатку запустити даний скрипт для налагодження. Якщо локальний сервер у вас не встановлений, то скористайтеся одним з вже налаштованих пакетів Denwer або XAMMP, які можна завантажити на сайті розробників у вигляді інсталятора. Запустіть виконуваний файл і дотримуйтесь інструкцій, які з'являтимуться на екрані.
3
Запустіть ваш локальний сервер і прочитайте файл readme, що знаходиться в одному архіві з гостьовою книгою. Якщо скрипт використовує MySQL, то створіть базу даних за допомогою phpMyAdmin (http://localhost/phpmyadmin, пункт «Створити БД»).
4
Зробіть настройки файлів, які вказані в readme. Необхідно буде вказати сервер MySQL, назва БД, ім'я користувача і пароль. Після того як всі необхідні налаштування зроблені, відкрийте файл index.php скрипта у вікні браузера (http://localhost/папка_со_скріптом).
5
Перевірте працездатність гостьової книги, спробуйте створити записи. Якщо щось не працює, і скрипт видає помилку, то спробуйте знайти рішення в інтернеті або зв'язатися з розробником даного скрипта. Як правило, всі дані для зв'язку з програмістом вказані в readme.
6
Якщо скрипт повністю працює, то за допомогою FTP менеджера (можна скористатися Total Comander або CuteFTP) завантажте ваш розпакований скрипт. Не забудьте створити БД через панель управління хостингу, а в файлах конфігурації вкажіть параметри, надані хостером.
Корисна порада
Якщо при запуску на локальному сервері все працювало добре, а після завантаження на хостинг гостьова книга видає помилки, то це, швидше за все, пов'язано з настройками вашого провайдера. Зв'яжіться з підтримкою хостера і з'ясуйте, з чим може бути пов'язана виникла проблема.