Як догодовувати дитину.

Найкращим харчуванням для малюка є материнське молоко. Але в силу деяких причин молока у жінки недостатньо. Про це свідчить низька прибавка ваги і постійне занепокоєння малюка. В таких випадках лікарі рекомендують догодовувати дитини адаптованої молочної сумішшю.
Інструкція
1
Докорм донорським молоком або сумішшю призначається тоді, коли малюк в силу віку не може їсти іншу їжу, тобто до 6 місяців. Після півроку докорм вводиться тільки в тих випадках, коли малюкові недостатньо прикорму. Розрахунок кількості необхідної суміші повинен виробляти лікар, виходячи з наявних у нього даних про набір ваги дитини і обсязі маминого молока.
2
Розділіть добовий обсяг догодовування на рівні частини. Якщо лікар рекомендує ввести 300 мл суміші, то краще розподілити цю кількість на 6 годувань по 50 мл в кожне. Менший обсяг догодовування можна ділити на меншу кількість годувань. Суміш дається один раз в 3 години, а от груди можна пропонувати необмежену кількість разів. Якщо ви прагнете зберегти грудне вигодовування, то утримайтеся від догодовування в нічні години. Часті нічні прикладання сприяють поліпшенню лактації.
3
Давайте суміш строго по годинах. Якщо малюк зголодніє раніше покладеного часу, запропонуйте йому груди.
4
У призначений час годування дитині в першу чергу пропонується груди. Після того, як малюк спустошить її, можна запропонувати йому пляшечку з необхідною кількістю суміші. Якщо дитина не доп'є її, значить, йому було достатньо грудного молока, отже, залишки суміші потрібно вилити. Якщо малюк регулярно НЕ доїдає суміш, потрібно переглянути обсяг догодовування в сторону зменшення.
5
Часто малюки починають відмовлятися від грудей, познайомившись з пляшечкою, так як при її ссанні не потрібно прикладати зусилля - суміш сама витікає в рот немовляти. Якщо змішане вигодовування для вас тимчасова вимушена міра, догодовуйте малюка з ложки або за допомогою шприца без голки. Цей спосіб більш трудомісткий, ніж годування з пляшечки, але він переважно в тих випадках, коли мама прагне в майбутньому повернутися до повного грудному вигодовуванню.