Як накладати шину при переломі. для чого накладають шину.

Переломи є дуже серйозною травмою. Правильне і своєчасне надання першої медичної допомоги може запобігти небажані наслідки пошкодження кінцівки. Щоб допомогти людині, у якої зламана кістка, необхідно накласти шину і знерухомити ту частину тіла, яка травмована.
Інструкція
1
Все переломи поділяють на закриті та відкриті. Останні характеризуються тим, що супроводжуються пошкодженням тканин і шкіри. Тому перше, що необхідно зробити при відкритому переломі - зупинити кровотечу (якщо воно є) і знезаразити рану, щоб у неї не потрапила інфекція. Щоб зупинити кровотечу, необхідно туго перев'язати кінцівку вище місця пошкодження, щоб утруднити при ток крові до рани. Зробити це можна при допомоги медичного джгута, а якщо його немає під рукою, підійде звичайний брючний ремінь або відрізок щільної тканини. Після накладення джгута до нього обов'язково потрібно при кріпити записку, в якій вказати число, місяць, рік і точний час накладення джгута. Це важливо зробити для того, щоб лікарі знали, як довго в кінцівку не надходила кров. Джгут не можна накладати довше, ніж на півтори-дві години, в іншому випадку клітини тканин пошкодженої частини тіла почнуть відмирати.
2
Крім того, переломи можуть бути зі зміщенням або без нього. Ні в якому разі не намагайтеся виправити становище зміщених уламків кістки самостійно, інакше ви тільки нашкодите потерпілому та при чините йому жахливу біль. Ваша основна задача - знерухомити кінцівку, наклавши шину і якомога швидше доставити людини, яка отримала травму, в найближчу лікарню.
3
Отже, перше, що потрібно зробити перед тим, як накласти шину - це заспокоїтися, адже вам не можна робити різких рухів і панікувати. Потім розгляньте уважно пошкоджену кінцівку і визначитеся з тим, куди накладати шину . Ви повинні иммобилизовать як мінімум два найближчі до зони перелому суглоба, але при травмах стегна необхідно знерухомити всю ногу.
4
Перед накладенням шини необхідно підігнати її розмір так, щоб він відповідав довжині ушкодженої кістки. Ні в якому разі не робіть це на травмованій кінцівці - підгонку шини потрібно проводити на собі. Якщо у вас під рукою немає спеціальної медичної шини, скористайтеся будь товстої прямої палицею або дошкою підходящої довжини.
5
При переломах гомілки або передпліччя потерпілому накладають просту пряму шину . Але якщо у людини зламано плече, то необхідно, щоб шина проходила від середини лопатки не травмувати боку по спині, потім обгинала суглоб пошкодженого плеча, проходила вздовж руки до ліктя, а потім вигиналася під прямим кутом. Якщо ви не маєте можливості накласти при такому переломі медичну шину , можна просто підвісити зігнуту руку на косинку.
6
Далі при ступайте до накладання шини, не знімаючи одягу або взуття, щоб не змістити кістки. При необхідності речі потерпілого краще просто розрізати. Чи не накладайте шину з того боку, де виступають кінці переламаною кістки. Для того щоб не допустити здавлювання м'яких тканин і появи гематом, на кінцівку перед фіксацією накладають невеликі відрізки м'якої тканини (тільки на ті області, де виступає кістка). Тепер зафіксуйте шину при допомогою бинта або, якщо його немає під рукою, довгими відрізками тканини і не втрачаючи часу доставте постраждалого до лікарні.