Як лікувати запалення суглоба.

Основними клінічними симптомами запалення суглобів є: болі в суглобі, що посилюються при русі, обмеження його рухливості, зміна форми, набряк і припухлість. При гострому процесі шкіра над суглобом червоніє, у хворого виникає лихоманка (підвищення температури). Причини запалення суглобів: різні інфекції, травма, порушення обміну речовин, алергія, захворювання нервової системи, гіповітаміноз та інші.
Інструкція
1
Запалення суглобів різної етіології називаються артритами. Виділяють моноартріт (вражений один суглоб) і поліартрит (уражено кілька суглобів). Запалення суглобів може протікати в гострій або хронічній формі. При хронічному артриті хворі пред'являють скарги на відчуття скутості в суглобі, а також на болі, які посилюються при русі.
2
При гострому артриті або загостренні хронічного процесу больовий синдром наростає, в області суглоба з'являється пухлина, шкіра над суглобом гіперемована і гаряча на дотик. Необхідно терміново звернутися до лікаря для уточнення діагнозу і призначення курсу лікування. Якщо запалення суглоба не лікувати, то воно може привести до необоротних змін і тоді буде потрібно хірургічне втручання для відновлення його рухливості. Види артритів по етіологічним причин: ревматоїдний артрит, інфекційний артрит і подагра. Для кожного з них характерна своя клінічна картина, особливості перебігу та методи лікування.
3
На жаль, на сьогоднішній день, немає радикальних методів лікування артритів, але прояви клінічних симптомів запалення можна значно зменшити і таким чином призупинити розвиток процесу. До сучасних лікарських препаратів, що застосовуються у лікуванні ревматоїдного артриту, відносяться: протизапальні (кортикостероїдні гормони та нестероїдні протизапальні засоби) і антиревматичні препарати (солі золота). До нестероїдних протизапальних засобів відносяться: саліцилати (аспірин) і несаліцілати (нурофен, боніфен).
4
Підібрати правильну схему лікування з урахуванням всіх особливостей захворювання (активності процесу, стадії розвитку і т.д.), а також наявності супутніх захворювань здатний тільки кваліфікований фахівець. Крім курсу медикаментозної терапії лікар-ортопед індивідуально для Вас розробить програму різних фізичних вправ, які ви будете виконувати самостійно або під наглядом лікаря з лікувальної фізкультури.
5
При проникненні в порожнину суглоба різних патогенних бактерій може розвинутися інфекційний артрит. Цей вид артриту вимагає термінового і негайного курсу лікування, так як він без терапії може привести до повного руйнування суглобових тканин і розвитку сепсису, флегмони і остеомієліту. У терапії призначаються антибактеріальні засоби широкого спектра дії, обов'язково проводиться іммобілізація суглоба. Може знадобитися і оперативне втручання: розтин і дренаж порожнини суглоба. Лікування проводиться в умовах стаціонару, надалі пацієнт виписується на амбулаторне доліковування, призначаються фізіотерапевтичні процедури, вітамінотерапія, показано санаторно-курортне лікування в період ремісії.
Зверніть увагу
Якщо Ви хочете дізнатися, як лікувати запалення суглобів, перш за все, варто розібратися з тим, яка у Вас форма даного захворювання. І тому які саме ліки від запалення суглобів вибрати, буде залежати від типу Вашого захворювання. Запалення суглобів ніг. Слід зазначити, що в наш час не можна чітко виділити ту вікову категорію людей, яка найбільш сильно схильна даному захворюванню.
Корисна порада
З одного боку, короткочасне голодування благотворно впливає на запалені суглоби. Це відбувається внаслідок перебудови імунної системи, яка пригнічує запалення. з ячмінного борошна, натертої айви та оцту зробити лікарську кашку і прив'язати до хворого місця. Така пов'язка перешкоджає набряканню суглобів, допомагає при подагрі. Чим лікувати суглоби? Беруть 100 г листя ліщини (ліщини) і заливають 3 склянками медичного спирту.