Як стригти нігті новонародженому.

Дитина народжується з нігтиками, але багато мам і не припускають, що на маленьких пальчиках нігті можуть бути такими довгими. Молодим батькам доведеться з перших днів робити малюкові манікюр. Якщо не підрізати нігтики, новонароджений може роздряпати собі личко, та й вам на горіхи дістанеться. Ростуть у дітлахів нігтики дуже швидко і підрізати їх доведеться раз в 4-5 днів.
Вам знадобиться
  • окремі манікюрні ножиці із закругленими кінцями або щипчики, спирт, зеленка, бинт.
Інструкція
1
Придбайте в аптеці або магазині для новонароджених спеціальні ножиці із закругленими кінчиками або щипчики. Бажано, щоб ними не користувалися інші члени сім'ї. Після покупки потрібно простерилізувати ножиці - опустіть леза на кілька хвилин в окріп або протріть їх медичним спиртом.
2
Підготуйтеся самі - вимийте руки з милом і спокійно приступайте до процедури. Не варто занадто хвилюватися, а то ваше занепокоєння передасться малюкові або так налякає його, що подальших стрижок він боятиметься. Вперше можна обрізати нігтики малюкові, коли він спить. Це дасть вам час акуратно розглянути кожен пальчик і перебороти свій страх.
3
Обрізуйте нігті на ручках дитини закруглено, а на ніжках по прямій лінії. Не робіть зріз дуже близько до шкіри. Просто відсувайте подушечку пальця від нігтики, щоб випадково не поранити ніжну шкірку.
4
Якщо ж так сталося, що ви поранили малюкові пальчик, притисніть на пару хвилин до ранки стерильний бинт, щоб зупинити кров. Ранку обробіть зеленкою або розчином марганцівки.
5
Коли ви робите манікюр безсонному малюкові, постарайтеся його чимось відволікти. Книжка, мультик, що скаче навколо тато - все що завгодно, щоб малюк не крутився. Навіть якщо ви не встигли обробити всі нігтики, а дитина втомилася, можна завжди повернутися до процедури трохи пізніше.
Зверніть увагу
Не вірте чуткам про те, що якщо дитині рано почати обрізати нігті, то їх форма буде непривабливою. Це залежить від генетики, а не від самої процедури обрізання нігтів.
Корисна порада
Не чекайте поки нігті немовляти виростуть занадто довгими, стрижіть їх вчасно. Незважаючи на те, що у новонароджених, порівняно з дорослими, нігтики м'якше, обламані і обкусані краю - не кращий вигляд для дитячих пальчиків.