Як відклеювати старі шпалери. Як відклеїти старі паперові шпалери.

відклеїти кути і місця склеювань шпалер, скручуються назад в рулони полотна - все це результат поклейки нових шпалер поверх старих. Щоб весь ремонт не пішов нанівець, необхідно ретельно підійти до підготовки стін перед наклеюванням шпалер. Заняття це досить трудомістка і забирає багато сил і часу. Але зате результат того вартий.
Вам знадобиться
  • вода;
  • шпатель;
  • праска;
  • бавовняна тканина;
  • дротяна щітка.
Інструкція
1
Перед тим як починати відривати шпалери від стіни, знайдіть той край, який вже злегка відходить і акуратно потягніть його на себе. Якщо на поверхні кілька шарів паперу, не прагнете за раз відірвати їх все підряд. Так можна зняти їх зі стіни разом зі штукатуркою, а це означатиме додаткові витрати, час і зайву роботу.
2
Якщо шпалери були приклеєні на совість і ніяк не відриваються, то потрібно змочити їх водою. Для цього візьміть таз з водою або налийте її в розпилювач і акуратно, потихеньку і, головне в міру, змочіть стіни водою. Хвилин через 20, коли вода вбереться, починайте потихеньку віддирати шпалери від стіни. Ті місця, де полотно категорично не хочуть розлучатися з поверхнею, потрібно змочити ще раз. Якщо вже зовсім справа не йде, то можна використовувати гарячу воду замість теплою і злегка допомагати собі шпателем або скребком. Ключове слово тут - злегка, інакше здерете штукатурку, а навіщо вам зайві проблеми? Не підійде такий варіант очищення для стін, які обклеєні вініловими шпалерами. Вони являють собою тонку плівку, яка сплавлена з паперовою основою. Тому простим розмочуванням нічого не зробиш. Для того щоб видалити таке покриття, потрібно спочатку за краї, обов'язково нижні, підхопити верхній шар і з рівномірним зусиллям потягнути його від стіни. І тільки після цього необхідно змочити паперову основу і видалити її.
3
Ще один складний для видалення тип шпалер - миються. Складність полягає в тому, щоб позбутися від водонепроникної плівки. Її потрібно спочатку прорвати, щоб при намочуванні вода могла дістатися до клейової основи. Порушувати цілісність шпалер можна за допомогою дротяної щітки або спеціального перфоратора. Потім полотно змочується теплою водою із засобом для зняття шпалер. Якщо з першого разу вони не відходять, то всю операцію необхідно повторити.
4
Важким завданням може виявитися зняття пофарбованих шпалер. Щоб видалити таке покриття, потрібно також скористатися дротяною щіткою або шпалерним перфоратором. Це необхідно для того, щоб видалити верхній шар шпалер. Також для видалення фарбованого полотна можна використовувати відпарювач. Обробляйте поверхню їм до тих пір, поки весь пар не проникне всередину. Відпарені плівка з легкістю віддаляється широким скребком.
5
Приділіть особливу увагу клею, за допомогою якого до стіни були приклеєні шпалери . Якщо це старий клей по типу бустилата або КМЦ, то тут допоможе тільки відпарювання. Для цього потрібно взяти стару непотрібну тканину (краще всього підійде бавовна), намочити її гарненько і пропарити шпалери через неї праскою. Виробляти таку процедуру потрібно на невеликих фрагментах стіни, і відривати полотно відразу ж, поки шпалери не охололи.
6
Окрему увагу варто приділити видаленню шпалер поблизу електророзеток і вимикачів. Просто так відривати їх не можна. Для початку відключіть електроживлення у всій квартирі. А вже потім, щоб разом з шпалерами з коріння не вирвати розетки, очистіть навколо них поверхню стіни від старого паперу.