Як зробити моделі багатогранників.

З паперу можна робити багато досить цікавих і цікавих виробів. Захоплює процес виготовлення багатогранників - об'ємних геометричних фігур. Адже якщо правильно розрізати по ребрах фігуру, то у нас вийде плоска розгортка. Відповідно, будь-яку, навіть дуже складну геометричну фігуру також можна зробити з правильно вирізаної розгортки. Однак створити розгортку не так то й просто! Зате процес цей надзвичайно захоплюючий. Ще один плюс такої роботи в тому, що вона відчутно допомагає розвинути просторову уяву. І потренувавшись, людина представляє практично будь-який предмет у вигляді багатогранника і цілком здатний зробити його модель.
Вам знадобиться
  • - зручний стіл;
  • - відмінне освітлення;
  • - клей (в ідеалі - ПВА);
  • - пензлик для клею;
  • - ручка;
  • - лінійка;
  • - ножиці;
  • - папір.
Інструкція
1
Зробіть перший фігуру. Однією з найбільш простих фігур є куб, так що з нього можна і почати. Він складається з шести квадратів-граней. Для початку модель розгортки можна змалювати, враховуючи, що з боків спеціальні білі ярлики залишаються для того, щоб зручно було клеїти. Врахуйте і те, що суцільні лінії малюються там, де потрібно різати, а лінії пунктирні - на вигинах. Для того щоб модель вийшла більш стійкою, можна використовувати для роботи щільний папір.
2
Далі виріжте розгортку по суцільним лініях, не забуваючи про ярлики для підклеювання. Та сторона, на якій малюються лінії, буде внутрішньою стороною нашої моделі. А лицьову сторону - чисту, можна розфарбувати касками, фломастерами або олівцями.
3
Після того як фігура вирізана, проведіть ручкою під лінійку по всіх лініях вигину. Це допоможе рівніше і легше зігнути фігуру.
4
Далі ретельно зігніть фігуру по всіх лініях вигину. Нанесіть на ярлички клей за допомогою пензлика. Головне - акуратно наклеїти останній ярличок, і це безпосередньо залежить від щільності нашої паперу.
5
Після закінчення основної роботи фігурка повинна гарненько висохнути і тільки після цього можна приступати до естетичного оформлення нашої моделі - забарвленні.
Корисна порада
У мережі ви можете знайти безліч дуже цікавих розгорток самих незвичайних фігур. Спробуйте для початку зробити що-небудь просте, а натренувавшись, переходьте до моделей більш складним. Займатися цим можна разом з дитиною - йому точно сподобатися захоплюючий процес народження хитромудрої фігури.
Многогранник , у якого кожна грань являє собою правильний багатокутник, тобто багатокутник з рівними сторонами, називається правильним многогранником. Всього існує п'ять правильних багатогранників - тетраедр, октаедр, ікосаедр, гексаедр (куб) і додекаедр. Найпростішим у побудові є гексаедр. Будь-який інший правильний багатогранник можна побудувати, описавши його близько куба або вписавши його в куб.
Інструкція
1
Розглянемо побудову правильного багатогранника на прикладі октаедра.Октаедром називається правильний багатогранник, що складається з восьми граней, кожна з яких являє собою правильний треугольнік.Построеніе октаедра, вписаного в куб.Построім куб. Проведемо діагоналі AC, BD, AF і DE і позначимо точки їх перетину O і P.
2
Поєднавши точки O і P, отримаємо одне з ребер споруджуваного октаедра.
3
Повторивши побудови 1 і 2 для кожної грані куба отримаємо октаедр, вписаний в куб.
4
Побудова октаедра, описаного близько куба.Построім куб, через центри протилежних граней проведемо прямі. Ці прямі перетнуться в точці O - центрі куба.
5
На проведених прямих відкладемо відрізки так, щоб точка O була їх серединою. Довжина відрізків буде дорівнює 3 * a/2, де a - довжина ребра куба.
6
Поєднавши кінці побудованих відрізків, отримаємо октаедр, описаний близько куба.