Як визначити вартість будівлі.

При підготовці до продажу або передачі в оренду майна найголовнішим питанням для власника є дійсна вартість . Необхідно вивчити безліч параметрів будівлі, щоб призначити адекватну ціну.
Інструкція
1
Для здійснення будь-якої успішної операції купівлі-продажу важливо правильно оцінити продаване будівлю, інакше вона може просто не відбутися. В оцінку входить безліч факторів, починаючи з місця розташування і закінчуючи особливостями конструкціі.Процесс оцінки починається з вивчення ринку купівлі-продажу житлової та нежитлової нерухомості. При зборі даних головним чином враховуються особливості будови і конструкції. Для визначення точної ціни потрібно, насамперед, визначитися зі способом оцінювання. Існує три основних методи - прибутковий, ринковий і витратний. Вибирати метод слід, виходячи з цілей оцінки.
2
Прибутковий підхід заснований на визначенні вартості на основі доходів, які може принести майно в майбутньому. Він складається на базі фінансових звітів, складається з чотирьох параметрів - потенційного валового доходу, ефективного доходу, чистого операційного доходу і підрахунку потоку грошових коштів.
3
При ринковому підході формується вартість на базі порівняння будівлі з його аналогами. Інформація про аналогічні будівлі х повинна бути вичерпною. Спочатку проводиться аналіз ринку, потім збирається і перевіряється отримана по об'єктах інформація. Далі відбувається коригування ціни на продаване будівлю з урахуванням відмінностей від проаналізованих об'єктів. Є найбільш поширеним методом при здійсненні продажу об'єкта.
4
Витратний підхід побудований на принципі визначення витрат на будівництво, які будуть являтися вирішальними при продажу будівлі. Спочатку визначається ринкова вартість земельної ділянки, на якій знаходиться будівля. Потім вираховується замісна вартість або вартість відновлення будівлі. Далі на базі всіх зібраних даних відбувається облік відсотка зносу будівлі. Фінальна вартість формується із суми вартості земельної ділянки та фінальної вартості будівлі.
Корисна порада
Для оцінки нерухомості завжди краще скористатися послугами ріелтора.