Як навчитися їздити коником на лижах.

Лижний спорт стає все більш популярним останнім часом. Можливо, це відбувається завдяки успіхам на зимових олімпіадах наших спортсменів, які своїми досягненнями надихають початківців лижників, а може бути це пов'язано з простотою і доступністю лижного спорту. Та й як приємно провести час у лісі в погожий зимовий день, покататися на лижах , подихати свіжим повітрям і насолодитися прекрасними сніговими пейзажами.
Інструкція
1
Напевно, самий вражаючий вид пересування на лижах - коньковий хід. Лижник, що рухається коником, чимось нагадує летить птаха, рухи його здаються легкими, а швидкість, яку він може розвинути, порівнянна зі швидкістю автомобіля.Для того щоб навчитися їздити коником , необхідно уважно стежити за рухом гомілковостопного суглоба щодо тіла, положенням стегон і лижних палиць. Все ваше тіло при русі коником повинно знаходитися попереду ніг, а палки використовуються не тільки для поштовху, але і для того, щоб зловити вас, дати упор і не дозволити впасти обличчям вперед.
2
Тепер займіть вихідне положення. З'єднайте задні частини лиж разом, а носки розведіть в сторони. Кут між лижами не повинен бути більше шістдесяти градусів, інакше пересуватися вам буде занадто складно і незручно.
3
Основа ковзанярського ходу на лижах - правильний поштовх. Ефективно зроблений поштовх дозволяє рухатися на лижах по інерції досить довго, що дозволить м'язам вашого тіла трохи відпочити.
4
Для правильного поштовху поставте палки трохи вперед, але не надто далеко, і відштовхніться ними від снігу. Одночасно з цим необхідно зробити поштовх ногою. Правильний поштовх виконується стопою, а не носком лижі. Для того, щоб відіпхнуться ногою, перенесіть вагу тіла на одну ногу, при цьому роблячи поштовх стопою іншої ноги. При цьому необхідно перевести корпус трохи вперед, щоб утримати рівновагу. Палки після поштовху потрібно притиснути підставами до ліктів, щоб вони не перешкоджали руху і не заважали.
5
Після гарного поштовху ви будете рухатися по інерції кілька секунд, і як тільки відчуєте, що втрачаєте швидкість, зробіть ще один поштовх, але вже іншою ногою. Чим більше поштовхів ви робите, тим швидше рухаєтеся.
Зверніть увагу
Виходячи на лижну прогулянку, пам'ятайте про те, що оптимальна температура для катання на лижах становить від мінус п'яти до мінус десяти градусів. В іншу погоду пересуватися по снігу значно складніше.
Корисна порада
Обладнання для лижного спорту можна придбати в будь-якому спортивному магазині. Вам знадобляться тільки хороші лижі, палки та пара лижних черевиків. Тільки будьте уважні при виборі спорядження, оскільки видів лиж існує досить багато. Вибирайте саме ті, які підійдуть для бігу.
Щоб в короткий термін навчитися їздити на роликових ковзанах, потрібно їх грамотно підібрати для себе в спеціалізованому магазині. В іншому випадку, будуть падіння і травми. Переконайтеся, що вони добре сидять на обох ногах. Як тільки ви зробили цей крок, приступите до практичних тренувань.
Інструкція
1
Виберіть для себе помічника. На перших порах він вам буде просто необхідний, оскільки ви все ще будете некомфортно почувати себе на роликах . Однак не допускайте зайвої допомоги, наприклад: штовхання в спину, їзда під руку або обнимания за плечі. Ви самі повинні вчитися зберігати рівновагу. Просіть просто знаходитися поруч і в разі втрати рівноваги, хапайтеся за руку.
2
Навчіться вставати на ковзани. Надіньте ролики, затягніть кріплення і акуратно підніміться. Переконайтеся, що ваші ноги не пережаті. Нахиліть свій корпус трохи вперед, інакше можна з легкістю впасти на спину, якщо ковзани поїдуть. Намагайтеся балансувати самі або просите друга підтримати вас.
3
Напружте обидві ноги і призначте їх один до одного. Простойте в цьому положенні протягом невеликого часу, щоб звикнути до нового стану. Якщо ви відчули дискомфорт в черевиках, сядьте і перешнуруйте їх. Надіньте також захисні наколінники, налокітники і шолом.
4
Тренуйтеся їзді на роликах . Перш за все, врахуйте, що не потрібно штовхатися переднім колесом, щоб зрушити з початкового положення. Зігніть трохи коліна, нахиліть корпус вперед, поставте ноги поруч, вивернувши трохи назовні один з черевиків. Відштовхніться стоїть позаду ногою і все. Тепер ви поїхали.
5
Приставте толчковую ногу до першої. Поміняйте положення ніг. Штовхайтеся не строго по прямій лінії, а трохи вправо і вліво, постійно приставляючи ногу, якою ви відштовхуєтеся. Не старайтесь їхати надто швидко і сильно штовхатися ногами. Розганяйтеся поступово, і незабаром ви рухатиметься виключно за інерцією. Одну руку тримайте за спиною, інший допомагайте руху.
6
Вчіться здійснювати повороти на роликових ковзанах. Починайте завжди повертати завчасно. Тримайте ваші ноги приблизно на ширині плечей. Висувайте трохи вперед ту ногу, в напрямок якої ви хочете повернути (наприклад, вліво). Присядьте злегка і нахиліть корпус вліво, відштовхуючись правою ногою від асфальту.
7
Виставляйте вперед ліву ногу так, щоб її п'ята була попереду носка правої ноги. Збільште тиск лівої ноги на грані коліс роликів. Все, ви повернули, як і хотіли. Вирівнюється і їдьте далі по дорозі.