Як відрізнити вітрянку. Як розпізнати вітрянку.

Вітрянка (вітряна віспа) - це гостре інфекційне вірусне захворювання. Хворіють переважно діти 2-10 років. Дуже заразна. У дитячому колективі вітрянка поширюється «зі швидкістю вітру», звідси й назва. Дорослі хворіють набагато важче дітей, можливі навіть летальні випадки. На щастя, симптоми вітрянки досить характерні, що дозволяє вчасно відрізнити її від інших хвороб.
Інструкція
1
Інкубаційний період 10-21 день. Якщо протягом зазначеного строку був контакт з людиною хворим вітрянкою, можна запідозрити це захворювання. Слід враховувати, що хворий стає заразним за два дні до появи перших симптомів і залишається таким ще 5 днів після останнього висипання.
2
За добу до появи висипань людина може відчувати загальне нездужання, головний біль. Це продромальний період. Він більше характерний для дорослих. Самопочуття дітей може залишатися хорошим, але у них часто збільшуються шийні і потиличні лімфовузли.
3
Найхарактерніший симптом вітрянки - висип. Дрібні рожеві плями, розміром 2-4 мм, з'являються спочатку на голові, потім швидко поширюються по всьому тілу. Протягом декількох годин плями піднімають над поверхнею шкіри, перетворюючись на папули. Потім в їх центрі утворюється пухирець, заповнений рідиною і оточений червоним віночком - Везикула. Через 2-3 дні Везикула підсихає, утворюється червоно-коричнева скоринка, яка відпадає через 2-3 тижні.
4
Нові висипання з'являються хвилеподібно протягом 3-4 (у важких випадках до 7) днів.
5
Кожна хвиля висипань супроводжується підвищенням температури тіла. У дітей лихоманки може не бути, у дорослих температура може досягати 40? С. Гарячковий період зазвичай триває до 7 днів.
6
Хворих турбує дуже сильний свербіж шкіри, особливо перші 3-4 дні.
7
Елементи висипу з'являються не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках очей, статевих органів, в роті. Спочатку з'являється пухирець, заповнений рідиною, потім він лопається, утворюється сірувата виразка, оточена червоним обідком. Через 2-3 дні виразка гоїться без сліду.
8
Для вітрянки характерна наявність одночасно різних елементів висипу. Папули, везикули, кірочки можуть перебувати поруч на одному і тому ж ділянці шкіри.
Зверніть увагу
Рідина, що заповнює везикули зазвичай прозора. Поява гнійного вмісту каже про приєднання бактеріальної інфекції.