Як забрати депозит з банку.

Коли термін вкладу або депозиту добігає кінця, вкладники виявляють бажання забрати свої кошти і відмовитися від послуг банку. Незважаючи на те, що банки не мають права відмовити у видачі депозитів і коштів з поточних рахунків, вкладники можуть зіткнутися з певними складнощами в цьому питанні.
Інструкція
1
В даний час у всіх банку х з тимчасовою адміністрацією діють мораторії. Експерти стверджують, що ця заборона стосується не всіх вкладників, а лише осіб, які видали кредит фінустанові. Якщо банк відмовляє або затримує видачу депозиту , варто звернутися до суду за захистом своїх прав.
2
Спочатку необхідно подати заяву на ім'я начальника відділення банку про повернення депозиту . Такі заяви краще написати у двох примірниках: один для банку, другий потрібно залишити собі. Співробітник відділення банку обов'язково повинен розписатися на документах, підтверджуючи прийняття заяви, а також вказати дату і поставити печатку.
3
При відправці заяви рекомендованим листом збережіть повідомлення про отримання листа банком. Надалі воно замінить печатку фінустанови на документі при судових розглядах.
4
Для надання в суд вам також буде потрібно надати: банківський договір про внесок; квитанції, що підтверджують внесення грошей на вказаний депозитний рахунок; вашу заяву з вимогою про повернення грошей; підтвердження отримання банком цього листа; відповідь банку на ваш лист про повернення депозиту .
5
Напишіть позовну заяву до суду. Добившись позитивного для вас результату, ви отримаєте на руки не тільки офіційне рішення суду з даного спору, а й виконавчий лист. З цими документами зверніться у виконавчу службу. Далі держвиконавець буде добиватися виплати вашого внеску. Ця процедура займе приблизно півроку, а може і більше.
6
Є ще один спосіб повернення грошей з банківського вкладу - взаємозалік депозиту і кредиту. Якщо у вкладника в банку є кредит, а також розміщений депозит, він може написати заяву в кредитний комітет із проханням зарахувати ці кошти в рахунок погашення позики. Але в даному випадку вкладник поверне лише частина коштів депозиту .