Як заблокувати кредитну карту.

Може трапитися, що ви втратили свою кредитну карту , або, що ще гірше, виявили, що карта украдена, а може, карта у вас, але ви помічаєте, що гроші з рахунку списуються , значить, її або клонували, або дізналися ваші реквізити і розплачується карткою через інтернет. В цьому випадку необхідно терміново заблокувати кредитну карту .
Вам знадобиться
  • Телефон, кодове слово або відповідь на секретне питання, номер call-центру банку
Інструкція
1
Помітивши пропажу або запідозривши недобре, уживіть дії по блокуванню карти негайно. Чим швидше ви все зробите, тим більше шансів, що кошти вціліють; можливо, навіть вдасться виявити зловмисника.
2
Щоб заблокувати карту , потрібно зателефонувати за телефоном довідкової служби вашого банку. Цей номер написаний на кожній карті, але ви карту втратили, тому дізнатися номер можете або на сайті в інтернеті, або відправившись до найближчого відділення свого банку і запитавши номер там. Щоб не втрачати часу, необхідно мати телефон служби підтримки свого банку в записнику, а також у вашому мобільному телефоні. Про цю міру багато не думають, але в критичній ситуації зайві півгодини можуть стати вирішальними для ваших коштів.
3
У службі підтримки банку у вас запитають повне ім'я, дату народження, ймовірно, дівоче прізвище матері, кодове слово або кодовий питання, щоб переконатися, що дзвонить саме володар картки. Інакше, якби всі ці запобіжні заходи не вводилися, вашу карту міг би заблокувати хто завгодно, просто повідомивши по телефону службі підтримки ваше повне ім'я.
4
Деякі банки, в яких передбачена послуга інтернет-банкінгу або мобільного банкінгу, дозволяють також заблокувати карту за допомогою цих сервісів. Якщо у вас саме такий банк, залогуйтесь в системі і знайдіть в меню пункт блокування. Далі дотримуйтесь інструкцій. На цей рахунок неможливо дати однакове керівництво по блокуванню, так як кожен інтернет-банк має власний інтерфейс. Самим універсальним способом і раніше залишається дзвінок в call-центр.
5
Після того як блокування карти сталася, вам потрібно буде прийти у відділення вашого банку, написати там заяву про те, що карта була вами втрачена, а також заповнити бланк на видачу нової. Банки мають різні тарифи на обслуговування клієнтів в такій ситуації. Один банк перевипустить карту безкоштовно, а другий спише з неї за цю операцію кошти, порівнянні з піврічним обслуговуванням карти.
Зверніть увагу
Якщо банк зауважує, що по вашій карті проводяться транзакції, які служба безпеки вважає дивними, наприклад, оплачується рахунок в Бомбеї, а через годину в Лондоні, то карта, ймовірно, буде заблокована самим банком. Навіть просто оплата карткою за кордоном може викликати підозри у деяких служб безпеки, ці питання слід додатково уточнювати в своєму банку.