Як побудувати фундамент для лазні самому. Як зробити опалубку в картинках.

При будівництві лазні будь-яка дрібниця має значення. Адже саме цей будинок є другим за значимістю будовою на дачній ділянці. Тому при будівництві, в першу чергу, потрібно подбати про фундаменті майбутньої лазні .
Вам знадобиться
  • - інструменти для риття траншеї;
  • - бетономішалка;
  • - всі необхідні складові для виготовлення бетону;
  • - дошки;
  • - цеглини;
  • - колоди.
Інструкція
1
Збираючись будувати лазню на своїй земельній ділянці, уважно огляньте навколо. Адже грунт, на якому розміщуватиметься лазня, повинен відповідати ряду вимог. Це і достатня несуча здатність, і рівномірна стисливість, і неможливість спучування грунту, а також земля під спорудою не повинна просідати і зсуватися. Категорично не можна ставити баню там, де грунт являє собою мул, торфовище або дрібний пісок. Якщо ж вибору у вас немає, тому що ваша ділянка стоїть саме на таких різновидах грунту, то варто грунт під банею замінити на подушку з крупнозернистого піску. Створюється вона так: потрібно вирити траншею під фундамент (вона повинна глибиною доходити до крайньої точки промерзання землі), на дно вкладається крупнозернистий пісок і поливається водою, а потім утрамбовується.
2
Що ж стосується побудови фундаменту, то найчастіше використовуються два типи основи: стрічковий і стовпчастий. Стрічкові фундаменти дуже масивні і вимагають для свого виготовлення великої кількості матеріалів. Для його споруди викопують траншею, потім виводять її вище нульової позначки і заливають розчином. Потім потрібно зробити гідроізоляцію з декількох шарів руберойду. Щоб акуратно залити основу бетоном над поверхнею землі, потрібно спочатку укласти опалубку, а вже потім продовжувати лити бетон до потрібної висоти.
3
А от зі стовпчастим фундаментом інша історія. Він, в основному, добре підходить для стін з легких конструкцій. За витратами на будівництво він набагато вигідніше стрічкового. Та й до того ж набагато краще підходить для будівництва рубаних, брущатих і каркасних лазень, де відстань між опорами сягає 2,5-3 метрів. При зведенні такого фундаменту стовпи встановлюють на відстані 1,5-2,5 метра один від одного. Виготовляють матеріал для столбчатой основи з дерева, каменю, цегли, бетону, залізобетону та інших матеріалів. Обов'язкова умова - розставити їх по кутах лазні , в місцях перетину стін і під стійками каркаса. Стовпи для такого фундаменту, як правило, представляють собою опору 60х60 см. Якщо ж лазня буде дуже легкою, то перетин стовпів можна зменшити.