Як роздати інтернет в локальній мережі. Як роздати інтернет в домашній групі.

Величезна кількість користувачів використовують локальні мережі для здійснення швидкого і зручного доступу до необхідних ресурсів, об'єднання декількох пристроїв в єдину робочу групу і навіть для спільних ігор. Коли мова йде про домашньої локальної мережі або про невеликому офісі, користувачі намагаються отримати доступ в інтернет з кожного комп'ютера локальної мережі . Можливості сучасних операційних систем дозволяють зробити це досить швидко і просто.
Вам знадобиться
  • свитч;
  • роутер або маршрутизатор.
Інструкція
1
Якщо ваша локальна мережа створена з використанням маршрутизатора або роутера, то вам необхідно налаштувати цей пристрій певним чином. Підключіть до нього кабель з'єднання з інтернет ом. Налаштуйте з'єднання з сервером. Для цього необхідно скористатися допомогою фахівців вашого провайдера, або ввести всі необхідні настройки самостійно.
2
Відкрийте настройки локальної мережі на кожному комп'ютері або ноутбуці. Для цього знайдіть ярлик вашої мережі в мережевих підключеннях, відкрийте його властивості та виберіть налаштування протоколу TCP/IP (v4). Якщо ваш роутер або маршрутизатор підтримує функцію автоматичної видачі IP-адрес DHCP, то активуйте функцію автоматичного отримання IP-адреси і DNS-сервера.
3
Якщо ж функція DHCP відсутня у вашому маршрутизаторі або роутере, то для кожного комп'ютера або ноутбука локальної мережі самостійно заповніть поле «IP-адреса». Адреси комп'ютерів повинні відрізнятися від IP-адреси роутера тільки четвертою цифрою. У полі «DNS-сервер» введіть адресу маршрутизатора або роутера.
4
Якщо для створення локальної мережі ви використовували світч, то підключіть кабель інтернет а до одного з комп'ютерів. У ньому має бути присутнім як мінімум два роз'єми для мережевого кабелю. Налаштуйте на ньому підключення до інтернет у. Відкрийте властивості локальної мережі і введіть у поле «IP-адреса» 192.168.0.1.
5
Відкрийте властивості підключення до інтернет у і перейдіть у вкладку «Доступ». Активуйте пункт, який відповідає за забезпечення загального доступу для локальної мережі .
6
У налаштуваннях локальної мережі всіх інших комп'ютерів вкажіть довільний IP-адресу, який буде відрізнятися від адреси основного комп'ютера тільки останнім сегментом. Введіть 192.168.0.1 в поля «DNS-сервер» і «Основний шлюз».
Кількість ноутбуків, нетбуків і комп'ютерів непохитно зростає. Це призводить до того, що все частіше створюються всілякі локальні мережі. Далеко не завжди вдається один єдиний раз створити і налаштувати локальну мережа таким чином, щоб потім не довелося її конфігурувати або нарощувати. Досить часто виникають ситуації, коли просто необхідно розширити локальну мережа , доповнивши її новими комп'ютерами або іншими пристроями. У таких випадках на допомогу приходять роутери, маршрутизатори або світчі.
Вам знадобиться
  • мережеві кабелі
  • роутер
  • свитч
  • маршрутизатор
Інструкція
1
Важливо розуміти, що для розширення локальної мережі не потрібна наявність величезної бази знань у галузі побудови мереж. У певних випадках, роздати локальну мережа навіть простіше, ніж побудувати нову з нуля. Якщо у вас вже існує налагоджена робоча локальна мережа , створена за допомогою світча, маршрутизатора або роутера, і в цих пристроях є деяка кількість вільних портів, достатню для підключення нових пристроїв, то підключіть до них необхідні комп'ютери або ноутбуки . Для цього використовуйте мережеві кабелі.
2
Якщо ж вам потрібно підключити велику кількість нового обладнання, то придбайте додатковий свитч, роутер або маршрутизатор. З'єднайте його з будь-яким неізольованим мережевим обладнанням за допомогою мережевого кабелю. Якщо мова йде про пристрій з налаштованим портами, то краще використовувати саме їх. Тепер з'єднайте потрібні ноутбуки, комп'ютери або принтери з новим мережевим обладнанням.
3
З'єднувати мережевий пристрій з декількома світча одночасно. Це може призвести до створення кільцевої мережі, яка не буде працювати правильно.
4
Щоб домогтися стабільної роботи загальної локальної мережі введіть значення IP-адрес для нових пристроїв. Якщо ви використовували для підключення маршрутизатор або роутер, то включіть в них функцію DHCP. Вона дозволить автоматично видавати вірні IP-адреси пристроїв, підключеним до них. У такому випадку, вам необхідно зайти в властивості протоколу TCP/IP, який знаходиться в налаштуваннях локальної мережі, і активувати пункти «отримати IP-адресу автоматично» і «отримати DNS-сервер автоматично».
5
Якщо для підключення нового обладнання ви використовували світч, то краще самостійно ввести необхідні IP-адреси. Для цього повторіть дії, описані в попередньому кроці, щоб зайти в налаштування мережі і введіть потрібний IP-адресу. Він повинен відрізнятися від адрес решти устаткування тільки останнім сегментом.