Як домовитися з дитиною.

Іноді батьки думають, що дитина абсолютно не розуміє їхніх слів, з дитиною неможливо домовитися. Тому батьки зриваються на крик, карають малюка, використовують фізичні покарання. Останнє - розписка батьків в педагогічному безсиллі і демонстрація того, що «сильний завжди правий».
Інструкція
1
Виходите з того, що самі колись були дітьми. Який цікавий світ був навколо, скільки всього хотілося дізнатися і спробувати! Вирішіть для себе, чи хочете ви допомагати дитині дорослішати в цьому світі або вам просто лінь і ніколи займатися дитячими дурницями, відповідати на дурні питання?
2
Орієнтуйтеся на майбутнє. Яким ви хотіли б бачити свою дитину? М'якотілим людиною, не здатною заперечувати, відстоювати свою думку чи свободномислящіх, відповідальною, впевненою в собі особистістю? Вибираючи лінію поведінки в конфліктній ситуації, подумайте, яка якість ви хочете сформувати у своїй дитині. Орієнтується не на використання покарань, а на ідею виправлення поведінки в майбутньому.
3
Встаньте на позицію дитини. Постарайтеся зрозуміти його миттєві бажання. Учіть дитину діяти, йти на компроміс, домовлятися, приймати рішення.
4
Залишайтеся спокійними і холоднокровними, не йдіть на поводу емоцій. Психологи стверджують, що в сім'ях, де дорослі не тримають себе в руках, немає сладу ні з дітьми, ні з тваринами.
5
Заздалегідь обумовлюйте обопільне поведінку в конфліктних ситуаціях. Щоб уникнути скандалів у магазині, обговоріть, з якою метою ви туди йдете, що будете здобувати. Нічого понад обумовлений ніколи не купуйте. Так у дитини формуватиметься звичка тримати слово.
6
Давайте малюкові час на виконання потрібних вам дій. Перед тим як покинути пісочницю, попередьте дитину, що йому залишилося 15, 10 і 5 хвилин (або 3-2-1) на завершення гри.
7
Візьміть в звичку обговорювати будь конфліктні ситуації після їх пригоди. Коли і ви, і дитина спокійні, проаналізуйте, хто що робив не правильно. Можна вибачитися один перед одним. Вирішіть, як будете чинити надалі, які покарання понесе дитина в разі порушення домовленості.
8
Правильно формулюйте умови, щоб логічність покарання була очевидна для дитини. Не можна маніпулювати батьківською любов'ю, підпорядковувати її умовностей. Ефективнішими будуть конструкції з видною логікою, наприклад: «якщо ти не з'їси суп, їсти не будеш десерт/цукерки". В таких висловлюваннях видно, що дитина, що не виконує вимог, логічно карає себе сам.