Як згорнути серветку.

Існує більше сотні способів красиво скласти серветку для декору столу. Самі назви цих способів деколи настільки ж вишукані, як складна техніка отримання з полотняного прямокутника хитромудрої фігури. Тут є і «Роза вітрів», і «Пісочний годинник», «Привид» і «Лебідь». Можна складати одночасно кілька кольорових серветок, скористатися спеціальними кільцями, додати до серветкам мережива і стрічки. Мистецтво складання серветок в чому схоже на орігамі, і в обох випадках починати варто з найпростіших фігур.
Вам знадобиться
  • Полотняні серветки розміром 50х50 см
Інструкція
1
Класичний «ковпачок» Зігніть серветку навпіл - так, щоб її широкі краю були звернені на вас, а згин - від вас. Візьміться великим і вказівним пальцем лівої руки за верхній лівий край серветки, так, щоб тканина виявилася у вас між пальцями. В два розвороту вправо згорніть конус до середини серветки. Тепер перекиньте квадратну частину серветки справа на ліво, так щоб у вас в руках опинився квадрат і з під нього виглядав трикутник згорнутого вами конуса. Візьміть виступаючий знизу куточок і загорніть його вгору. Акуратно розправте підставу конуса. Чим вище ви підняли нижній трикутник, тим стійкіше буде ваш «ковпачок».
2
«Любовний лист» В згорнуту таким чином серветку прийнято вкладати невеликі сувеніри.Сверніте серветку навпіл, а потім по діагоналі, так, щоб вийшов трикутник. Гострий кут трикутника дивиться від вас. Подумки розділіть трикутник навпіл, тепер праву його частину знову поділіть пополам.Заверніте правий край серветки до середини, так щоб куточок опинився на уявній вами другої лінії. Тепер складіть правий край навпіл ще раз, так щоб край серветки припав на уявну середину. Лівий кут загорніть до середини один раз так, щоб зверху з країв серветки вийшов ромб з рівними краями. Тепер справа у вас виступає невеликий куточок. Підігніть його назад. Підверніть нижню третину серветки від себе, так, щоб в результаті у вас вийшов відкритий "конверт".
3
Класичний «віяло». Складіть серветку навпіл, згином до себе. Праву половинку серветки почніть складати «гармошкою», все згини дорівнюють і не більше двох сантиметрів кожен. Переверніть серветку так, щоб «гармошка» виявилася внизу, лежачої на поверхні. Тепер зігніть серветку ще раз навпіл, знову місцем згину до себе. Лівий верхній кут відігніть вниз і подверніте його виступаючу частину під серветку. Розгорніть «гармошку» в віяло.
Корисна порада
Найзручніше згинати фігури з лляних, злегка подкрахмаленние серветок.
Серветки з тканини або паперу - не тільки елемент декору столу. Красиво укласти серветку - це півсправи. Потрібно зробити це так, щоб це тканинне орігамі можна було потім легко розгорнути і використовувати за призначенням.
Вам знадобиться
  • паперові серветки
  • полотняні серветки
Інструкція
1
Самий просто варіант - перев'язати серветку красивою стрічкою, шнурком або спеціальним кільцем. Сервірується вона зазвичай на місці поруч з тарілкою.
2
Складніший варіант - накрутити з квадратної однотонної лляної серветки якусь свічку. Для цього скласти тканину по діагоналі, скрутити руками в досить щільний валик. Скласти його навпіл і вставити свічку в келих.
3
Ще один простий і популярний варіант скручування серветок - це кишеня. Скласти квадратну серветку в 4 рази. Верхній край загнути всередину. В кишеньку можна вкласти як столові прилади, так, наприклад, квітка на короткій ніжці.
4
Красиво виглядають серветки, укладені віялом. Особливо хороші ті, що можуть стояти на тарілці. Для цього приблизно до середини складіть серветку складками шириною 2 см. Согнуть серветку навпіл, а правий її кінець відігнути до віяла.
Зверніть увагу
Коли вибираєте предмети сервіровка для домашнього столу, до однотонної посуді вибирайте скатертину і серветки з малюнком і навпаки.
Корисна порада
Якщо ви пролили на полотняну серветку червоне вино, одразу ж засипте це місце сіллю. Потім виріб потрібно буде випрати. Серветки з тканини слід крохмалити не раніше, ніж за день до використання.