Як спроектувати квартиру.

Проектування квартири - процес багатоходовий, що вимагає пізнань в архітектурно-будівельної галузі. З практичної точки зору необхідність в такому проектуванні часто виникає в разі придбання квартир «вільної» планування, начебто квартир-студій, коли потрібно придумати індивідуальне планування. В цьому випадку «творчу» частину можна і потрібно здійснювати самостійно, технічну же «доведення» проекту настійно рекомендується здійснювати фахівцям-проектувальникам.
Інструкція
1
Ескізне проектування, етап перший: концепція. Першим ділом дайте відповідь на питання: для чого буде служити квартира. Варіанти: для житла, під офіс, готель, майстерня, - можливі комбінації. Наприклад, потрібно спроектувати квартиру під житло і офіс. Це дві різнофункціональних зони квартири, для кожної з яких потрібно скласти список необхідних приміщень. Житлова зона: спальня, вітальня, туалет, ванна, кухня, комора. Офіс: робоча кімната, приймальня плюс гостьовий туалет (якщо гостей очікується небагато, туалет може бути загальним). Маючи список, на етапі «концепції» потрібно так взаіморасположіть зони, щоб приватне та офісне простору були досить жорстко розділені (як, наприклад, на малюнку 1).
2
Ескізне проектування, етап другий: прив'язати фантазію до реальності. І насамперед - до реальних контурах і розмірами приміщення (наприклад, квартири-студії), в яке ви «вписуєте» майбутню квартиру . Для цього вам знадобиться точний план з розмірами. Робите кілька ксерокопій плану зі зменшенням, берете олівець, гумку і починаєте «врісовивать» в план свою концепцію. При цьому вказуєте, наприклад, що стіну між житлової та офісної зонами хочеться зробити капітальної, а спальня повинна мати потужну звукоізоляцію. Може вийти щось на зразок зображеного на малюнку 2.
3
Ескізне проектування, етап третій: функціональний та художній дизайн. На цьому етапі ви вибираєте: (а) розташування джерел світла, вимикачів, розеток; запірних вентилів водопостачання; місця стикування пральної і посудомийної машин з каналізацією; місця кріплення кондиціонерів, - загалом, продумуєте «інженерну інфраструктуру» квартири. Місця розташування всіх важливих з вашої точки зору об'єктів цієї інфраструктури наносите на план. (Б) спосіб обробки, матеріали, кольорові рішення - те, що називається «художнім дизайном». Бажано зробити по парі ескізів в кольорі для кожного приміщення.
4
Далі слід перетворити ваш концепт-проект в проект будівельно-технічний. На цьому етапі, якщо ви не архітектор чи інженер-будівельник, ви берете свої плани, ескізи, начерки, після чого віддаєте їх в руки професіоналів. По-перше, тому, що технічний проект (за яким розпочнуться будівельні роботи) повинен точно відповідати правилам, прийнятим в нашій країні для житлового будівництва. І тільки професіонал знає, які саме ГОСТи, СТ, БНіП та СанПіН потрібно вжити у вашому випадку. І, по-друге, не виключено, що ви щось не врахували або просто забули; в цьому випадку фахівець обов'язково зверне на це вашу увагу.
Корисна порада
Проектувальнику-любителю настійно рекомендується вивчити СНиП 31-02-2001 «Будинку житлові одноквартирні».
Монтаж вентиляції дозволяє виводити назовні з приміщення сире повітря. Зовнішня вентиляція - прекрасне рішення для ванної, кухні чи якоїсь іншої кімнати. До початку робіт її необхідно правильно спроектувати.
Вам знадобиться
  • - Креслення воздухоотводние шляхів;
  • - вентилятор;
  • - витяжка.
Інструкція
1
Визначте місце установки вентиляції. Існує безліч різновидів вентиляції, які можна замовити в будівельних організаціях. За призначенням вони поділяються на припливні, нагнітають повітря в приміщення і витяжні системи вентиляції, що видаляють його. Відповідно до зоною обслуговування вентиляційна система може бути місцевою (наприклад, задіяної в одній квартирі) або загальнообмінної (якщо використовується у виробничих комплексах будівель). З'ясуйте, яка витяжка мається на вашій квартирі, щоб визначити, який тип підійде вам найбільше.
2
Виберіть підходяще місце, де може бути встановлена система. Найчастіше вентиляція відводить повітря до горища через стіни або дах. Накресліть план відводу повітря від ванної за межі будинку. Попередньо заплануйте і узгодьте з фахівцями шляху вентиляції.
3
Визначтеся з місцем для отвори, де буде встановлений витяжний вентилятор. Отвір має підходити до нього за розмірами витяжного вентилятора. Підготуйте шаблон відповідних розмірів. З його допомогою ви зможете швидко вибрати відповідний вентилятор, а також рівно вирізати отвір під нього.
4
Дізнайтеся все про місцезнаходження проводки. Вона не повинна заважати проведенню вентиляції. Переконайтеся, що зможете відключити в приміщенні подачу електроенергії. Прикриття для витяжного вентилятора повинно бути достатнього розміру, щоб ви змогли з'єднати всередині всі проводи. Переконайтеся, що всі системи ізольовані належним чином. Від дотримання кожного дрібного фактора залежить правильне функціонування всієї вентиляційної системи.
Зверніть увагу
Коли вентиляція встановлюється у ванній, повітря повинне обов'язково виводитися за межі квартири, інакше вологість буде постійно циркулювати в приміщенні. Це гарантує, що інтер'єр будинку залишиться сухим і захищеним від появи шкідливих грибків.