Як відрізнити етиловий спирт від метилового. Як розрізнити якість спирту.

Виявити в ємності і випити неякісний алкоголь - ще півбіди. Набагато страшніше вжити замість етилового спирту метиловий. На око їх відрізнити дуже складно, що призводить до частих отруєнь. Метанол - сильна отрута, що згубно впливає на нервову і судинну системи, а також на зір. Якщо людина виживає, то часто залишається сліпим. Ухвалення метилового спирту викликає млявість, головний біль, загальне нездужання, болі в попереку і животі. Можлива втрата свідомості. Вживання у всередину від 30 до 100 мл метанолу призводить до летального результату.
Інструкція
1
Етиловий і метиловий спирт абсолютно однакові за смаком, запахом і кольором, тому відрізнити простій людині їх буде достатньо важко. Є кілька методів, що дозволяють визначити, що перед вами - етанол і метанол.Для встановлення якість спирту можете спробувати підпалювання рідини. Прослідкуйте за кольором вогню. Якщо спирт горить синім полум'ям, то, швидше за все, перед вами етанол. Метиловий спирт палахкотить зеленим.
2
До народного методу відносять пробу із застосуванням картоплі. Очистіть сиру картоплю і киньте невелику часточку в ємність. Через кілька годин вона може поміняти свій колір. Якщо порожевіє, то випробуваний спирт є метанолом. У етиловому спирті картопля практично не змінює кольору.
3
Одним з найбільш надійних способів перевірити хімічну приналежність спирту вважається формальдегидная проба. Візьміть мідний дріт і розжарите на вогні. Потім занурте її в рідину. Від метанолу буде виходити різкий неприємний запах формальдегіду. Етанол в таких випадках практично не має запаху або пахне слабким ароматом яблук. Застосовуються також і схожі за кінцевим результатом методи перевірки. Змочіть ватку спиртом, підпалити її і різко тушкуйте. Також можете додати в рідину марганцівку і підпалити. За вищевказаними що походить запахам визначте наявність приналежності спирту до групи етанолу або метанолу.
Зверніть увагу
При випадковому прийомі всередину метилового спирту терміново викликайте лікаря. Протиотрутою в даному випадку є 10% етиловий спирт. Вводите його внутрішньовенно з розрахунку 1-2 мл 96% етанолу на кілограм маси тіла. Корисним вважається введення солей кальцію і промивання шлунка.
Метиловий спирт - сполука, що належить до групи одноатомних спиртів. Метанол високотоксичний, всього 10 мл цієї речовини здатні викликати важке ураження центральної нервової системи, сліпоту, а 30 мл - смерть. Саме тому виникає необхідність його ідентифікації. Набагато простіше аналіз метилового спирту провести в токсикологічної лабораторії, але цілком можливо зробити найпростіше визначення навіть у домашніх умовах.
Інструкція
1
Метанол безбарвний, по запаху і смаку не відрізнити від етилового спирту. Проте якісно ці речовини істотно розрізняються. У зв'язку з цим і відбувається більшість отруєнь. Якщо в досліджуваному розчині міститься тільки один спирт, то визначити, який саме, труднощів не складе. Але якщо перед вами суміш спиртів або спирт з домішками, то дізнатися якісний і кількісний вміст можливо тільки в лабораторних умовах. Для визначення деяких спиртів (етанол, гліцерин) існує якісна реакція - йодоформна проба. Її проводять найпершою, щоб підтвердити або виключити вміст етанолу в метанолі. У результаті проведення проби випадають в осад яскраво-жовті кристали трійодметана (йодоформу). Метанол цю реакція не дает.C? H? OH + J? + NaOH = CHJ + NaJ + HCOONa + H? O
2
Багато якісні реакції на метиловий спирт засновані на перетворенні його в металевий альдегід (формальдегід). Налийте розчин в пробірку з газовідвідною трубкою, додайте перманганат калію в присутності сірчаної кислоти. В результаті відгону утворюється формальдегід, на який можна діяти різними реактивами. Реактив Шиффа дає стійке фіолетове забарвлення, хромотроповой кислота - фіолетове забарвлення розчину, гексаціаноферрат калію - синьо-фіолетове забарвлення, реактив Фелінга - чорний осад. Ці реакції є підтверджуючими на метанол.
3
У домашніх умовах дослідження можна провести за допомогою мідного дроту. Розжарите її над вогнем і опустіть в досліджуваний розчин. Якщо в ньому містився метанол, то з'явиться запах формаліну - різкий і дуже неприємний. З етанолом такого ефекту не будет.Колічественное визначення вмісту метанолу проводиться в лабораторних умовах титриметричний методами і газожидкостной хромотографии.