Як годувати астронотуса.

Астронотус - це одна з найбільших акваріумних риб, що досягає розміру 35 см в довжину. Так як природне середовище проживання цих риб - басейн річки Амазонка, основу їхнього харчування становить дрібна рибка. Взагалі вважається, що розділ «годування» при розведенні цього підвиду є самим найважливішим.
Інструкція
1
В умовах домашнього розведення для них достатньо придбати просторий і місткий акваріум ємністю 300-500 літрів. У подібній домашньої середовищі існування астронотуси охоче будуть поглинати дощових черв'яків (бажано вимочити їх у чистій воді протягом чотирьох годин), великого мотиля, шматочки м'яса риб, личинок бабок, пуголовків, коників, скоблене м'ясо, частинки креветок і мідій (можна прокрутити в м'ясорубці ), нарізаних або цілих молюсків, подрібнене яловиче м'ясо, печінка, дрібну морську рибку (зазвичай вони заковтують її цілком) і т.д.
2
Краще не використовувати для годування штучний корм, він усього лише забруднить воду акваріума, а повноцінного насичення для ваших вихованців не дасть. Якщо іншого варіанту годування все ж немає, вибирайте спеціальний гранульований корм для астронотусов. У кожному разі в раціоні ваших вихованців повинен переважати тваринний білок.
3
Зручніше заготовлювати про запас по парі-трійці кілограм суміші з різних кормів, яку можна перемолоти на блендері і упакувати в поліетиленовий мішок. Далі прямо в пакеті необхідно розкачати на столі і заморозити цю корж в морозилці.
4
Апатичні і вельми повільні астронотуси в цілому поводяться досить спокійно, але варто насипати їм корми - несуться до їжі при повній бойовій готовності. На початку знайомства з цими видом риб вони бувають дуже полохливі, деякий час відходять від стресу при переміщенні з одного акваріума в іншій, але поступово освоюються і при вигляді господаря часто підпливають до переднього скла і беруть корм з рук.
5
Дорослих риб досить годувати один раз в день, молодому поколінню необхідно харчуватися двічі на добу. Тільки народжених малюків починайте годувати дафнией, ціклопом, Артемій, переходячи на більш великі корми по мірі їх виростання - почніть перехід від зрізаного трубочника і дрібного мотиля. Щоб не підчепити зараження кишечника, від годування трубочником краще утриматися по досягненню астронотуса віку чотирьох місяців.
6
Обсяг їжі повинен бути таким, щоб за п'ять-сім хвилин рибки з'їли все. І не забувайте влаштовувати дорослим астронотуса м раз на тиждень розвантажувальний день.