Як лікувати зміщення хребців. зміщення хребта ніж лікувати.

Зміщення хребців (або спондилолистез) характеризується нестабільністю хребта, при якій відбувається зміщення хребця назад або вперед відносного інших хребців. У початковій стадії це захворювання може проходити практично безсимптомно, але через деякий час дає про себе знати через утиски і деформації нервів в хребетних каналах. При появі болю в спині і поперековій області слід негайно звернутися до лікаря.
Інструкція
1
Лікування зміщення хребців проводиться за алгоритмом лікування болю, пов'язаного з компресією нервових корінців і нестабільністю хребта. В більшості випадків достатньо ефективна консервативна терапія. Основним елементом терапії є зміцнення м'язів черевного преса і спини, ті є створення м'язового корсету, що призводить до зменшення нестабільності хребта.
2
При яскраво вираженому больовому синдромі доктором призначається медикаментозна терапія, яка спрямована на зменшення м'язового спазму околопозвоночних м'язів і на купірування болю. При гострих болях лікарем може бути призначено носіння корсета нетривалий час. Проте варто пам'ятати, що довгострокове використання корсетного пояса сприяє ослабленню спинних м'язів, що може привести до загострення процесу і збільшенню нестабільності хребта.
3
При неефективності консервативної терапії в лікуванні больового синдрому, доктором може бути призначено хірургічне лікування. Операція полягає в зменшенні здавлювання нервових структур і стабілізації хребта. У більшості випадків для зменшення здавлення і ревізії нервових корінців спинного мозку виконується процедура під назвою ламінектомій, тобто видалення дужки хребця. Хірургом під час операції видаляється надлишкова рубцева тканина в області спондилолізу, яка здавлює нервові корінці спинного мозку.
4
Якщо зсув хребців виявлено на початку розвитку, доктором призначається обмеження рухового режиму: намагатися менше ходити, стояти, не варто носити тяжкості і уникати різких нахилів спини і тулуба. При гострих болях призначається постільний режим із застосуванням теплових процедур, нестероїдних протизапальних препаратів, нанесення на область спини місцеві дратівливі мазі.
5
При зміщенні хребців доктор призначає лікувальну фізкультуру (ЛФК), до якої входять вправи на зміцнення м'язів спини і черевного преса. В цьому випадку виключені навантаження на хребет.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iXLNcZM3KBI