Як лікувати гірсутизм.

Надлишкове «оволосіння» жінок є результатом порушення гормонального балансу в організмі. Перш ніж лікувати гірсутизм , необхідно провести ряд обстежень з метою визначення причини появи волосся за чоловічим типом. Відповідно до цього розробляється план заходів, спрямованих на корекцію дисбалансу і усунення косметичних дефектів.
Інструкція
1
Впливайте на причину гормонального дисбалансу. Пройдіть повне обстеження і дотримуйтесь рекомендацій фахівців - якщо потрібна операція з видалення пухлини, то її необхідно здійснити якомога швидше. Застосування будь-яких лікарських препаратів починайте тільки після ліквідації або виключення пухлин.
2
Негайно припиніть прийом ліків, що викликають ріст волосся. Разом з лікуючим лікарем розгляньте альтернативні методи лікування, індивідуальні схеми прийому і можливість заміни препаратів.
3
Приймайте підібрані фахівцем оральні контрацептиви. З метою корекції рівня чоловічих статевих гормонів в організмі слід приймати відповідні препарати. Пропийте контрацептиви протягом визначеного лікарем часу, так як ефект від лікування проявиться лише через кілька місяців.
4
Дотримуйтесь спеціальну дієту. Виключіть з раціону цукор, здобні вироби, солодощі та шоколад. Низкоуглеводная дієта у поєднанні з гормональною терапією допоможе швидше позбутися небажаного «оволосіння».
5
Використовуйте сучасні засоби епіляції. Чи не збривайте волосся - вони стають жорсткими і ростуть швидше. Вищипування волосся може призвести до виникнення рубців, а крему для епіляції при частому застосуванні здатні викликати подразнення шкіри. Воскові смужки дають більш тривалий ефект. Вибирайте метод видалення волосся шляхом руйнування волосяних цибулин. Якщо захворювання не має яскраво виражених симптомів, то достатньо скористатися методами знебарвлення волосся.
6
Обов'язково поєднуйте медикаментозну терапію з видаленням волосся. Тільки комплексний підхід призведе до бажаного результату - лікувати гірсутизм слід довго і всебічно.
7
Зверніться за психологічною допомогою. Гірсутизм доставляє багато неприємностей і часто знижує якість життя, впливає на стосунки з чоловіками, тому необхідна допомога професійного психолога.
Зверніть увагу
Гирсутизм - це надлишковий ріст волосся у жінок за чоловічим типом. У всіх жінок є остисті волосся, вони локалізуються на голові, лобку і в пахвових областях. Кілька темних волосків навколо сосків або на стегнах може бути варіантом норми і не говорить про наявність патології. Дуже важливо якомога раніше виявити і почати лікувати цю патологію.
Корисна порада
Лікування гірсутизму являє собою актуальну проблему: з нею стикаються мільйони жінок різного віку. Хоча гірсутизм сам по собі не становить загрози для здоров'я, проте часто він призводить до серйозних психологічних проблем. Є ще один психологічний момент: більшість жінок хочуть позбутися зайвого волосся назовсім, причому прямо зараз.