Як вилікувати заїкання у дорослого.

Заїкання - це складне захворювання, яке супроводжується порушенням мови з повторенням окремих слів чи звуків. Ця хвороба зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Діти піддаються лікуванню легше, і процес одужання у них йде набагато швидше, ніж у дорослих. Але, тим не менш, усунути заїкання у дорослого теж можливо. І через кілька місяців лікування людина зможе повернутися до нормального спілкування.
Інструкція
1
Так як заїкання носить характер неврозу, то і лікується воно психологічними методами. Найголовніше, щоб людина, яка страждає заїканням, сам прагнув до одужання, і міг би повністю відкритися фахівця.
2
Заїкання не виникає на порожньому місці. Обов'язково щось передувало цьому: страх, біль, образа, тривога. Просто людина цього не пам'ятає. Хороші результати в лікування заїкання дає метод гіпнозу, при якому спливає минула ситуація, що вимагає погляду з боку.
3
Психологічний метод включає в себе і практичні дії з подолання страху спілкування з оточуючими. Дуже хорошим вправою в цьому випадку є виступ на публіці. Для цього потрібно записатися в театральну студію і брати участь у виставах. Починати можна з невеликих текстів, а потім вже грати великі ролі.
4
В комплекс лікування заїкання дуже добре включити спеціальні дихальні вправи за методом Стрельникової А.Н. Наприклад, вправа «долоньки»: Встаньте прямо, а руки зігніть в ліктях. Долоні поверніть від себе. Руки треба тримати таким чином, щоб лікті спрямовані були вниз. Тепер одночасно зі стисканням куркулів робіть галасливі різкі вдихи носом (4 вдиху поспіль без видиху). Потім видихніть, опустіть руки і відпочиньте 3-4 секунди. Потім вправу в 4 вдиху повторюємо ще 24 рази (з видихом і відпочинком між циклами).
5
Зменшити прояв заїкання можна шляхом спокійного і розміреного вимови слів. Намагайтеся встати або сісти в рівну позу, говорити спокійним голосом, витрачати дихання економно. Також можна затримувати дихання на момент вправи. Слід говорити нижче звичайного тону, не натискаючи на приголосні, але при цьому злегка розтягуючи голосні літери.
6
Який би хороший фахівець не був, 90% успіху лікування заїкання залежить від самого пацієнта. Наскільки відповідально людина буде виконувати запропоновані рекомендації і займатися своїм самовдосконаленням, настільки вираженим буде результат лікування.
Зверніть увагу
Особливе місце серед мовних розладів займає заїкання. Воно частіше спостерігається у дітей, а ті заикающиеся дорослі, яких ми знаємо, страждають цим вадою, як правило, з раннього віку. Слід також мати на увазі, що у деяких хлопців заїкання з'являється по наслідуванню: вони говорять плутано тому, що постійно чують мову дорослих з подібним вадою.
Корисна порада
Якщо дитині, у якої розвинулося заїкання, що не була надана своєчасна і комплексна допомога, то, як правило, мовленнєвий розлад посилюється (особливо в перший рік шкільного навчання і в підлітковому віці), приймає хронічний характер і сильно впливає на особистість заикающегося. Доросла людина, що страждає заїканням, переносить часто виникають мовні труднощі і невдачі, що призводить до емоційних переживань ...