Як лікувати остеохондроз грудного відділу.

Остеохондроз грудного відділу хребта - це ураження міжхребцевих дисків у грудному відділі хребта. Захворювання супроводжується прогресуючою деформацією міжхребцевих дисків, розшаруванням і зменшенням їх висоти. З часом ураження піддаються ділянки хребців, прилеглі до дисків.
Інструкція
1
Причинами, які сприяють розвитку остеохондрозу є: викривлення хребта, порушення постави, надмірна вага, травми спини, порушення обміну речовин, стреси і нервове перенапруження, малорухливість і сидячий спосіб життя, інфекційні захворювання та інші. Остеохондроз знижує якість життя, працездатність, впливає на кровообіг, заподіює біль, є причиною розвитку інших серйозних захворювань.
2
Ранніми симптомами остеохондрозу грудного відділу хребта є стомлюваність м'язів спини, відчуття дискомфорту в міжлопатковій області. Надалі з'являється гострий біль в області ураженого диска, яка може поширюватися на передню частину грудної клітки. Больовий синдром посилюється при фізичному напрузі, зміні погоди, хвилюванні, а також у нічний час доби. Можуть виникати болі по ходу міжреберних нервів, в області серця, які посилюються при русі, кашлі та глибокому вдиху. Порушується постава і хода, відчувається постійна напруга м'язів спини.
3
Діагностику остеохондрозу проводить досвідчений лікар невролог, який зможе визначити захворювання вже на ранній стадії. Додатково призначається комп'ютерна (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ), ангіографія та рентгенографія. Всі ці методи дозволяють визначити ступінь ураження, стадію розвитку, виявити інші патологічні процеси і встановити точний діагноз.
4
Якщо не лікувати остеохондроз грудного відділу, то з часом відбувається формування патологічного рухового стереотипу. При лікуванні призначається поєднання протизапальних лікарських засобів, судинних засобів, анальгетиків і фізіотерапії. Часто остеохондроз грудного відділу поєднується з шийним або поперековим остеохондрозом. Фізіотерапевтичне лікування має спрямувати на весь хребетний стовп.
5
Залежно від показань індивідуально кожному хворому підбираються і проводяться сеанси остеопатії, прикладної кінезіології, лікувально-оздоровчого масажу, мануальної терапії, голковколювання. Систематичні заняття лікувальною фізкультурою сприяють зміцненню м'язів спини і знижують навантаження на хребет. У лікуванні остеохондрозу грудного відділу хребта також застосовуються мягкоткание методики мануальної терапії, призначення курсу зміцнюючого масажу, хворим дуже корисне плавання.
6
З лікарських засобів, що застосовуються в лікуванні остеохондрозу, призначаються нестероїдні протизапальні засоби, анальгетики, а також препарати, розроблені на основі хондроітінсульфата. Для місцевого лікування використовують різні знеболюючі і зігріваючі мазі, гелі та креми. Асортимент їх широко представлений на фармацевтичному ринку.
7
Одним з найважливіших напрямків сучасної відновної медицини, що застосовуються у лікуванні остеохондрозу є кинезитерапия (система спеціально розроблених вправ на тренажерах). Кінезітерапія займає одне з перших місць по ефективності серед всіх методів і методик лікування остеохондрозу. Метод дозволяє швидко купірувати і зняти напад болю; відновити працездатність; зменшити розмір міжхребцевої грижі; забезпечити ефективну профілактику подальших загострень.
Зверніть увагу
Остеохондроз. Лікування остеохондроза.Что же буде якщо його запустити? Хто з людей старше 25 років може переконано сказати, що жодного разу не відчував болю в спині? Можливо, такі щасливці є, але їх, на превеликий жаль меншість! Тому цю точку можна масажувати ліктем або паличками. .Точечний Масаж при остеохондрозі поперекового відділу хребта доцільно поєднувати з масажем відповідних зон вушної раковини.
Корисна порада
Остеохондроз поперекового відділу по праву вважається найбільш поширеним, викликаючи болі в нижніх відділах спини і іноді «віддаючи» болем в кінцівках. Шийний остеохондроз викликає больові відчуття в області голови, шиї, рук. Приміром, якщо Ви вирішили проводити лікування поперекового остеохондрозу за допомогою прописаних лікарем лікарських препаратів, не слід забувати про те, що будь-які ліки не тільки лікує і знеболює, але так само часто негативно позначається на роботі шлунка, печінки, а то і зовсім .. .