Як відучити собаку кусатися.

З появою в домі собаки господарям додається турбот і клопоту, а ще проблем, однією з яких стає така: як відучити собаку кусатися. Якщо вихованець ще зовсім малий, то це його бажання вкусити господарів може пояснюватися одними причинами, якщо він доросла собака, то зовсім іншими.
Інструкція
1
Часто цуценята кусають своїх господарів з бажання пограти або від того, що у них прорізуються зуби. Але це відноситься до собак до 4-4,5 місяців від роду. До цього часу покусування щеня сприймає як гру і граючи з господарем, цілком природно для нього застосовує зубки. Відмахуючись, господар створює у цуценяти ілюзію продовження гри, тому в цьому випадку (якщо дійсно йде гра) варто вчинити так, як вчинив би на місці замаху другий щеня: невдоволено і голосно б взвизгнул. Цей звук, а також припинення гри з відходом від вихованця на 15-20 хвилин і залишення його одного, повинно подіяти на цуценя як сигнал до того, що він своїм укусом сам закінчив таке цікаве розвага, як гра. Після декількох таких повторів у цуценяти закріплюється рефлекс на те, що господаря кусати не можна.
2
А от якщо цуценяті вже більше 4,5 місяців і він продовжує кусатися, тоді варто вчинити з ним так, як з дорослою кусючої собакою. Потрібно знизити становище вихованця в вибудуваної ним ієрархічній драбині. Для того щоб показати, що ватажком є господар, а не собака, після укусу слід взяти її за загривок і притиснути до підлоги, змусивши лягти і обездвижив. Дії ці слід супроводжувати словами «фу» і «не можна». Тримати так стоїть тварина доти, поки воно не заспокоїться. Після цього дайте їй якусь команду і похваліть за її виконання.
3
Якщо собака досить велика, то кращим способом буде підняти її над підлогою, позбавивши опори і струснути, після цього також притиснути до підлоги і дати заспокоїтися, після - дати команду і похвалити після її виконання. Цими діями господар показує своє домінантне становище по відношенню до вихованця, який повинен підкоряться.
4
Якщо собачка невелика, то ще одним способом змусити її перестати кусатися є такою ж, як вчинив би більш сильний сильний вожак по відношенню до члена своєї зграї: потрібно руками затиснути собаці пащу, залишивши їй можливість для дихання (вожак так же своїми щелепами перекриває пащу всякому, хто нижче його рангом). Після того як тварину заспокоїться, відпустити його.
5
Для встановлення великого становища та уникнення таким чином укусів господар повинен показувати собаці свою перевагу над нею: годувати вихованця тільки після того, як поїсть сім'я (вожак їсть першим), а він виконає подану йому команду; заходити в двері і підніматися по сходах першим повинен господар, а собака - слідувати за ним, але не навпаки.
6
Все ваші команди собака повинна виконувати повністю, до кінця. Чи не виконана повністю команда веде до неправильного сприйняття собакою обов'язковості їх виконання, а значить і до свавілля. А від нього і до укусів недалеко.
Зверніть увагу
Не можна пускати ситуацію на самоплив, так як незабаром господарі будуть змушені боятися власного вихованця і ходити зі слідами від його укусів.
Корисна порада
Якщо собака дає господареві можливість перевертати себе на спину і гладити живіт - це ознака того, що вона готова підкорятися.
Отже, у вас вдома оселилося забавне дзявкають створення. Але от проблема - собака при цьому норовить покусати руки всім, хто хоче проявити до неї свою дружелюбність. Як же з цим боротися?
Інструкція
1
Якщо цуценяті немає ще 4 місяців, то проблема з кусанием у нього цілком дитяча. Його молочні зубки випадають, а на їх зміну ростуть постійні. Через це у нього сверблять ясна, і він кусає і гризе все, що трапляється на шляху.
2
Ні в якому разі при цьому не бийте вихованця! І навіть не підвищуйте на нього голос. Собаки прекрасно чути інтонації і розуміють настрій господаря. Ваш голос повинен звучати твердо і впевнено, але не зло.
3
Скомандуйте заборона на укус і струсіть вашого вихованця, взявши його за шкірку. Подібним чином мама-собака виховує своє потомство. Тому ваш жест буде витлумачений правильно. Почекайте хвилин десять. Переконайтеся, що тварина послухалося вас, і тільки після цього продовжуйте ласку. Інакше цуценя може вирішити, що ваші дії лише частина гри.
4
Замість струшування пригніть морду цуценя до землі, також взявши його за шкірку. Команда заборони при цьому теж має бути присутня. Заборонними можуть бути фрази «фу!», «Не можна!» Або «припини!», Сказані з певною інтонацією. Чи не продовжуйте далі гру, поки не зрозумієте, що цуценя засвоїв правило.
5
Також при прикусі можна різко і голосно взвізгнуть. В світі собак вереск є показником болю. А звичайна домашня собака не хоче завдавати болю своєму господареві, тим більше випадково.
6
Відволічіть його від вашої руки . Засуньте йому в пащу іграшку, здатну зайняти якомога більше місця. Тоді він почне гризти саме її. Іграшка не повинна бути зшите із тканини. Щеня може її розірвати на частини і проковтнути шматки. В ідеалі купите спеціальну кісточку з жил в зоомагазині. Вона не заподіє шкоди і буде хорошим помічником в боротьбі зі зростаючими постійними зубами собаки.
7
Щоб уникнути прикусу просто зайвий раз уникайте класти руки в пащу до тварини. Годуєте з невеликої відстані або тільки в мисці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Va8_wjR_6Wg