Як зняти ламінат.

Якщо у вас виникла необхідність зняти ламінат , потрібно знати про деякі особливості цього покриття. Підходити до роботи необхідно дуже педантично і акуратно, щоб уникнути пошкоджень окремих елементів ламінат а, які можуть зіпсувати його зовнішній вигляд або привести в стан непридатності.
Інструкція
1
Щоб зняти ламінат з метою подальшого його використання, необхідно знати, що тільки замковий ламінат витримає це випробування. Причому, замкова система CLICK вважається більш надійною, ніж LOCK. Якщо ж ламінат клейовий, то після його зняття подальшої експлуатації він вже не підлягає.
2
Перед початком роботи по зняттю ламінат а підпишіть кожен елемент (це стосується тих випадків, коли потрібно зняти ламінат з метою заміни окремого пошкодженої ділянки і після цього укласти ламінат так само, як він лежав до зняття).
3
Отже, якщо при укладанні підлоги ви в останню чергу клали плінтус, то при знятті саме з нього і слід починати. У випадку з клейовим ламінат ом велика акуратність не буде потрібно, так як ламінат відправиться на звалище.
4
Якщо ж ламінат замковий, то слід бути дуже уважним. При правильному укладанні близько стіни (під плінтусом) повинен залишатися невеликий зазор по всьому периметру приміщення. Саме звідти і починайте зняття ламінат а, оскільки це єдиний спосіб підчепити дощечку і відкрити замок.
5
Знімайте дошки обережно, щоб не пошкодити замок. Зняті елементи (попередньо пронумеровані) відразу складайте в певному порядку, щоб уникнути плутанини в подальшому.
6
Виробляти зняття ламінат а (дошка за дошкою) можна «голими руками», тобто без певних інструментів. Якщо ж ламінат дуже міцно схоплений, скористайтеся будь-яким інструментом, який дозволить з деяким зусиллям благополучно відокремити одну ділянку від іншого.
7
Не робіть різких рухів, які можуть спричинити за собою характерний хрускіт. У цьому випадку зменшіть прикладену силу або спробуйте інший спосіб. Якщо є лише обмежена кількість запасних дощок, тоді будьте максимально обережним у роботі, так як підібрати в магазині відповідний тон ламінат а (особливо через час) буває вкрай складно.