Як знести стіну в квартирі.

Зміна способу життя, уявлень про комфорт або слідування моді - лише деякі з причин, що спонукають сучасних людей займатися переплануванням квартири. Будь-то часткова реконструкція або повний знос стіни квартири, для гарантовано безпечного та законного поліпшення житла вам слід дотримуватися певного алгоритму дій.
Інструкція
1
Запросіть професійного будівельника. В ідеалі це має бути проектувальник вашого будинку, який знає особливості його конструкції (в т.ч. з урахуванням конкретно вашій місцевості зведення), а також проходження систем життєзабезпечення будинку. Саме він зможе дати відповідь на два основних питання: чи є стіна, яку ви хочете прибрати, несучої і чи допустимо в принципі ваш варіант перепланування. Пам'ятайте, що чинні житлово-будівельні норми забороняють зносити капітальні стіни через зниження міцності і загрози обвалу будинку. Але в окремих випадках, при дотриманні будівельних та організаційно-правових вимог вітчизняного законодавства, це можливо.
2
Розробіть проекту. Якщо прибирається навіть частину стіни, то, швидше за все, буде потрібно посилення конструкції. А раз так, то подбайте про технічний проект (включає розрахунки всіх підсилень і конструктивних будівельних рішень), розробити який може запрошений вами фахівець-проектувальник або архітектор-дизайнер.
3
Узгодження. Узгодження перепланування начините з власника будинку (як правило, районна міська адміністрація), де ви також можете дізнатися, з якими обслуговуючими та контролюючими організаціями слід контактувати при перебудові квартири. Звернення в усі інстанції готуйте в письмовій формі з обов'язковою реєстрацією у адресата.
4
Вибір будівельної компанії. При виборі виконавця звертайте увагу на наявність у нього ліцензії та досвіду проведення необхідних вам будівельних робіт. Вибравши фірму, не зайвим буде оформити з нею договір на проведення реконструкції вашої квартири.
5
Приймання комісією та узаконення перепланування. На цьому етапі представники організацій та служб, з якими ви погоджували ваш проект, повинні підтвердити факт виконання робіт відповідно до їх вимог. Як правило, при дотриманні останніх, проблем із затвердженням перепланування не виникає.