Як зробити з лоджії кімнату.

Володарі невеликих квартир інший раз не проти збільшити розмір житлової площі. Можливість переїхати в квартиру більшого розміру є не завжди. Але і в маленькій квартирі можуть бути резерви - наприклад, якщо є лоджія, яку можна перетворити в окрему кімнату . Навряд чи доцільно робити з лоджії продовження вже існуючої кімнати. Для цього буде потрібно проект і безліч узгоджень, оскільки ви будете мати справу з несучою стіною будинку. Облаштування ж лоджії під окреме житлове приміщення потребує значно менших нервових витрат.
Вам знадобиться
  • дошка або брус для утеплення підлоги,
  • листової пінопласт,
  • ДСП для підлоги,
  • "Пеноплекс", "Пенофол" або інший листовий утеплювач,
  • монтажна піна,
  • пістолет для піни,
  • цегла,
  • бетонний розчин.
Інструкція
1
Перед тим, як почати утеплювати лоджію, необхідно провести деякі попередні роботи. Можливо, знадобиться добудувати парапет, якщо він з якихось параметрами не відповідає вашим потребам. Наприклад, між вашою та сусідньої лоджіями знаходиться тонка перегородка, а не цегляна стіна. Перегородку в цьому випадку необхідно прибрати, замість неї поклавши цегла. Парапет може не відповідати по вертикальному або горизонтальному рівню, тому перед склінням необхідно запросити майстра з фірми, яка встановлюватиме склопакети, щоб він пояснив, які роботи необхідно виконати. У кожному разі в кінцевому результаті має вийти парапет, відповідний віконного отвору.
2
Необхідно також заздалегідь подбати про електропроводку. У новій кімнаті, зрозуміло, буде освітлення. Крім того, цілком можливо, що доведеться включати якісь інші електроприлади. Подбайте про проводці, вимикачах і розетках, а також про те, як ви будете обігрівати своє нове житло. Реконструкція парового опалення в даній ситуації навряд чи доцільна, тому краще всього використовувати електронагрівальні прилади, які можуть бути і вбудованими. На невеликій лоджії достатньо буде електричного каміна. Якщо ви недостатньо впевнено почуваєте себе в якості електромонтера, запросіть електрика з найближчого ЖЕКу.
3
Якщо у вас лоджія ще не засклена - саме час її засклити. При цьому краще вибирати конструкції, які забезпечують максимальну теплоізоляцію, благо в продажу таких зараз чимало. Вибираючи матеріали для скління, врахуйте, що ви збираєтеся жити в лоджії взимку, тому вікна повинні бути точно такими ж, як і в звичайній квартирі. Тобто в даному випадку потрібен вам двокамерний склопакет. Найрозумніше в цій ситуації - вибрати відповідну фірму, яка займається цим професійно. Краще всього, якщо ви можете проконсультуватися з ким-небудь із знайомих, хто вже користувався послугами цієї фірми. Можливо, перед склінням потрібно зміцнити або навіть збільшити парапет. При прийманні роботи перевірте в першу чергу шви по периметру вікна. Вони повинні бути добре закладені монтажною піною, а з боку вулиці - герметиком або спеціальними нащельниками.
4
Засклена лоджія виглядає вельми гідно, але жити взимку в ній буде все-таки можна. Необхідно утеплити підлогу, стіни, парапет і стеля. Утепліть стіни рулонним «Пеноплекса». Встановіть його в якості першого шару і закріпіть спеціальними «грибами». Закладіть всі шви монтажною піною. Другим шаром накладіть «Пенофол». Не забувайте про те, що листової утеплювач необхідно монтувати встик. «Пенофол» необхідно ставити фольгою всередину кімнати. Стики заклейте алюмінієвим скотчем. Перед тим, як робити облицювання стін, зробіть каркас з тонких рейок. Прошарок між утеплювачем і облицювальним шаром повинна бути не менше 1,5 см.
5
Точно таким же чином утеплите стелю і парапет. Ці роботи можна вести практично одночасно, спочатку накладіть всюди шар «Пеноплекса», потім «Пенофол», каркас з рейок і облицювальний шар.
6
Для утеплення підлоги робиться настил, який за розміром відповідає площі лоджії. Спочатку з бруса або дошки зробіть настил. Він являє собою ряд осередків розміром 0,5х0, 5 м або менше. Наріжте пінопласт за розмірами вічок і заповніть порожнини каркаса. Шар утеплювача повинен вийти рівним, тобто пінопластові плити повинні лягти врівень з каркасом. Настелите підлогу, прибивши до каркаса ДСП відповідного розміру. Пол готовий, тепер на нього можна настелити все, що завгодно, включаючи килимове покриття.
7
Після того, як проведена електропроводка, добудований парапет і зроблено утеплення, залишається зовсім небагато. Потрібно тільки декорувати кімнату . Можливостей для цього чимало. Це можуть бути і звичайні шпалери, і синтетична плитка, і багато іншого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PvrblzoU21c
Зверніть увагу
Для парапету краще використовувати полегшений цегла, особливо якщо ви замінюєте перегородку стіною. Дошка для утеплення підлоги лоджії повинна бути не тонше 50 мм. Можна взяти і брус перерізом 80х80 мм. Висоту каркаса розраховуйте по товщині пінопласту.
Корисна порада
Замість ДСП можна використовувати ламінат.ДСП замість цвяхів можна прикрутити шурупами.
Простір балкона цілком можна використовувати для розширення корисної площі квартири. Для цього необхідно засклити балкон, утеплити його стіни, стелю та підлогу, а також провести електрику і встановити систему опалення. Після виконання всіх видів робіт балкон можна буде вважати повноцінною житловою кімнатою.
Інструкція
1
Почніть з скління балкона . Цю частину роботи краще всього довірити професіоналам, оскільки неправильна установка склопакетів може спричинити за собою труднощі при виконанні інших робіт і позначитися на якості теплоізоляції балкона . При установці склопакетів слід врахувати наступне збільшення товщини стелі за рахунок теплоізоляційних матеріалів. Іншими словами, склопакети слід встановлювати нижче існуючого рівня стелі.
2
Потім можна приступити до утеплення стін і стелі. Існує багато варіантів зробити якісну теплоізоляцію. Вибір того чи іншого способу буде залежати від кліматичних умов регіону, наявності суміжних утеплених балконів, і від бюджету. У деяких випадках достатньо збільшити товщину стін і стелі за рахунок гіпсокартонної конструкції і мінеральних утеплювачів, а іноді необхідно обклеїти стіни і стеля пенополистеролом в один або декілька шарів з наступною штукатуркою.
3
Пол досить залити бетонним розчином, попередньо виконавши армування. Шар бетону повинен бути не менше 50-70 мм. Закінчений вигляд можна додати за допомогою керамічної плитки або ламінату, а в якості додаткового джерела тепла використовувати електричні «теплі підлоги».
4
У процесі роботи зі стінами і підлогою слід здійснити монтаж електропроводки, враховуючи розстановку меблів, бажану кількість і розташування джерел освітлення, наявність системи «теплих підлог» і електричного обігрівача приміщення.
5
В якості опалювального приладу ви можете використовувати радіатор, підключений до системи опалення квартири. У випадках, коли підключення додаткового радіатора до центральної системи опалення неможливо, використовуйте електричний конвектор. Такий пристрій не спалює кисень, постійно підтримує встановлену температуру, і є зручним і економічним рішенням.
Корисна порада
Перед початком робіт переконайтеся, що у вашому будинку дозволено засклення балконів - в деяких багатоквартирних будинках забороняється змінювати зовнішній вигляд фасаду будівлі.