Як спіймати вужа.

Уж - це змія сімейства ужеобразних. Його основною особливістю є жовті "вушка" на голові. Укус вужа не небезпечний для людини (та й кусаються вони рідко, воліючи втекти від небезпеки). Якщо ви хочете зловити вужа , враховуйте, що він виділяє дуже різкий неприємний запах, який, втім, вельми нестійкий.
Вам знадобиться
  • Рукавички, мішок.
Інструкція
1
Ужі часто водяться близько різних водойм. Але зловити вужа у воді неможливо, він опускається на дно і може перебувати під водою до 40 хвилин. Тому займайтеся ловом вужа на суші і тільки у світлий час доби, тому вночі вони ховаються у своїх притулках. Починайте пошуки вужа недалеко від води, на сонячних небагатолюдних місцях. Займатися їх затриманням краще в ранкові години, тому в цей час вони менш рухливі.
2
Піднімайте камені і гілки, вужі можуть ховатися під ними. Вже ніколи не піднімається високо, тому шукати його на деревах не потрібно. Часті випадки, коли вони лежать на валунах або просто на землі.
3
Переконайтеся, що перед вами саме уж. Впізнати його можна за характерними відмітинах на голові. Вони можуть бути білого або жовтого кольору.
4
Не бійтеся, якщо вже почав шипіти і кидатися на вас. Вони практично не кусаються (випадки укусу вкрай рідкісні). Таким чином він намагається тільки лише відлякати вас.
5
Уж також може прикинутися мертвим. Якщо в процесі лову він перекинувся на спину і завмер, можете спокійно брати його в руки.
6
Спіймати вужа можна голими руками. Знайдіть грівся вужа на сонечку і акуратно підійдіть до нього. Для упіймання вужа не потрібні ніякі пастки і пристосування.
7
Спокійно і без ривків опускайте руки до вуджу. Якщо ви знайдете його зненацька, він не буде чинити опір. Візьміть вужа якомога ближче до голови. Так йому буде складніше вирватися. Тримайте міцно, але обережно, щоб не задушити вужа .
8
Якщо вам неприємно брати вужа в руки запасіться товстими рукавичками (так ви збережете руки і від запаху) і мішком (не беріть целофановий, він може в ньому задихнутися). Якщо ви плануєте тримати його вдома, то вже через 3-4 дні він буде зовсім одомашнений, перестане виділяти запах і спокійно сам піде на руки навіть до незнайомих людей.
Зверніть увагу
Відіпрати одяг від запаху вужа дуже складно, тримайте його у витягнутих руках.
Корисна порада
Водяні вужі розвивають більшу швидкість, зловити їх найскладніше. Краще займатися ловом вужа звичайного.